Túžba po nehode, nepripravený plavec či útok na fanúšikov: Keď im idú hlody lepšie ako šport

BRATISLAVA - Keď to nejde na svahoch, zjazdovkách, v bazénoch, na klziskách a trávnikoch, tak aspoň vo vyhováraní sa, hľadaní dôvodov a ospravedlnení či vtipných hlodoch sú majstri. Slovenskí športovci. Niektorí sa skutočne vyhovárali, no Richard Lintner či Adam Žampa nás zabávali vďaka žoviálnosti. Zaspomínajme si spoločne na to najlepšie, čo v roku 2014 vyšlo z úst našich reprezentantov.

„To by som musel padnúť lietadlom alebo niečo podobné. Nenarážam na tragickú nehodu Pavla Demitru. Myslím to tak, že na Slovensku sa človek nedožije toho, aby mu niekto urobil čo i len medailón. Bol tu Vlado Dzurilla a nič sa s jeho osobnosťou nerobí. Niektorí ho už ani nepoznajú."

Šokujúca reakcia hokejovej legendy Jozefa Golonku na otázku, či ho trocha nemrzí, že jeho hokejový život nebol sfilmovaný.

Rozhodol som sa ísť, hoci som vedel, že to môže vypáliť práve tak, ako sa to zhodou okolností skončilo. Chcel som si vyskúšať, na čom som, aké je plávať nepripravený na túto disciplínu. Nemyslel som si, že to bude až také ťažké. Stavil som na to, že skúsim začať s najlepšími a buď vydržím, alebo nie."

Slovenský plavec Tomáš Klobučník na augustových majstrovstvách Európy po tom, čo nepostúpil do semifinále dvojstovky

„Rád by som si pozrel hocikoho z Vás, čo sedíte doma na zadkoch, čo sa viete len opíjať cez víkendy, čo viete len žúrovať a podobné nezmysly. Kto z Vás by sa postavil na ten štart, kto zo slovenských pretekárov by sa tam postavil? ...Viete koľko stojí sezóna? Toľko, koľko vy nezarobíte za desať rokov... Ja som sa nikdy nevyhováral, zažil som veľa pádov, veľa úrazov, ale stále sa postaví a idem ďalej... A čo robia Vaše deti? Buď sú niekde na drogách alebo robia v McDonalde!“

Slovenský zjazdár Martin Bendík v diskusii na sme.sk o svojej olympijskej premiére v zjazde 

"Robila som, čo som mohla, ale na viac to nešlo. Zistila som, že olympijské hry sú na mňa vysoká liga."

Popradčanka Daniela Kotschová po ženskom tímšprinte. Jej okolie však upozorňuje, že nie je profesionálna športovkyňa. Je to pravda, okrem lyžovania pôsobí ako fitness trénerka

"Tuna dole som skákal ako taký pajác."

Zjazdár Adam Žampa po pretekoch v superobrovskom slalome

„Som sa trochu odmlčal, lebo som rozmýšľal, čo mohol taliansky útočník myslieť tou prihrávkou… na nič som neprišiel.“

Hokejová legenda Richardf Lintner na majstrovstvách sveta v Minsku

 

„Boby sú už poskladané, všetko sedí presne na tisícinky. Naše úsilie nebolo márne. Po dvadsiatich hodinách práce v garáži môžem konečne vypustiť z hlavy tento problém a tešiť sa znovu na tréning."

Šéf slovenských štvorbobov Milan Jagnešák po tom, ako slovenskému tímu rozbité boby opravil miestny kutil, starček Vasiliev

Nemali sme to šťastie. Narodili sme sa v divnom období. U nás bola jedna výhoda, že všetci sme mali rovnaké prémie. Za striebornú medailu som mal nehoráznu prémiu päťtisíc korún, no tisícosemsto nám zobrali na oblečenie, ktoré ani môj otec nechcel nosiť, lebo vyšlo z módy, a tisícku sme nechali v motoreste. Prišiel som po mesiaci a pol domov a dal som manželke na stôl dvetisícpäťsto korún, čo bol plat robotníka v dimitrovke."

Opäť Golonka na otázku, či nezarábajú dnešní hokejisti priveľa

„Jensen, Jensen, Hansen, Larsen, Larsen… To je zbytočné ich menovať, môžeme ich volať iba Dán.“

Hokejová legenda Richardf Lintner na majstrovstvách sveta v Minsku


Tagy: Alena Procházková Richard Lintner Adam Žampa Jozef Golonka Tomáš Klobučník Martin Bendik

Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA