VIDEO Trapas v Anglicku: Fanúšik vtrhol na ihrisko a podal si Wengera

Arsene WengerArsene Wenger Zdroj: SITA

SOUTHAMPTON - Britská polícia obvinila futbalového fanúšika Lukea Bryanta z výtržníctva. Bryant v závere štvrtkového zápasu anglickej Premier League medzi Southamptonom a londýnskym Arsenalom (2:0) slovne napadol trénera hostí Arsena Wengera.

K incidentu prišlo tesne pred koncom duelu na štadióne St. Mary's. Bryant vnikol na trávnik a rozbehol sa smerom k Wengerovi. K fyzickému stretu nedošlo len z toho dôvodu, že na situáciu včasne zareagovala domáca usporiadateľská služba. Televízne zábery však ukázali, že Bryant vyslal smerom ku koučovi Arsenalu niekoľko vulgárnych slov.

V priamom o súboji o 4. miesto domáci porazili hostí 2:0. "The Saints" poslal do vedenia v 34. minúte Sadio Mane, ktorý efektným spôsobom s prispením šťastia vycvičil defenzívu Arsenalu na čele s brankárom Szczesnym. Trojbodovú poistku pridal po zmene strán v 56. minúte po ďalšom zaváhaní obrany "kanonierov" Dušan Tadič.

Ako informovala agentúra AP, zatknutý fanúšik sa bude zodpovedať za svoje správanie 22. januára na mestskom súde v Southamptone.

Viac o téme: Arsene Wenger Arsenal Southampton FC