Huna sa blysol dvomi gólmi, Mikušov gól Lašákovi rozhodol o víťazstve Sparty

Rudolf HunaRudolf Huna Zdroj: hc-vitkovice.cz

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Rudolf Huna prispel v 35. kole českej extraligy dvomi gólmi k vysokému triumfu Vítkovíc na ľade Pardubíc 6:1, Michal Vandas raz asistoval. Na víťazstve Plzne nad Zlínom 5:2 sa gólom podieľal obranca Branislav Kubka, Ján Sýkora si pripísal na konto dve asistencie.

Stále sa nedarí Slavii Praha, v Mladej Boleslavi utrpela debakel 1:7. V zápase Sparta - Liberec sa zrodila výhra domácich 4:3 po predĺžení, v 63. minúte slovenský obranca Juraj Mikuš prekonal v presilovke krajana Jána Lašáka v bránke hostí. V zápase bodovalo 5 slovenských legionárov (7 bodov).

Mladá Boleslav - Slavia Praha 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
Góly: 8. Bárta, 10. Trončinský, 20. Pacovský, 24. Klimenta, 36. Musil, 48. Výborný, 56. Broš – 24. Veselý

Litvínov - Chomutov 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 1. Jánský, 8. Ručinský, 29. Šrámek), 35. Kubát - 36. Buc, 38. Marosz

Plzeň - Zlín 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Góly:  5. Jeřábek (SÝKORA), 23. a 38. Simon, 31. Lev (SÝKORA), 47. KUBKA – 27. Žižka, 31. Holík

Pardubice - Vítkovice 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Góly: 3. Gašparovič – 5. Szturc (VANDAS), 12. Burger, 18. Svačina, 31. a 38. HÚNA, 58. Kovář

Karlove Vary - Kometa Brno 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 49. Balán - 43. Burian, rozh. nájazd premenil Honejsek
 /ČILIAK odchytal v drese Brna celý zápas/

Sparta - Liberec 4:3 pp (2:3, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Hlinka, 20. Pech, 46. Dragoun (ĎALOGA, MIKUŠ), 63. MIKUŠ (ĎALOGA) – 3. BULÍK (BAKOŠ), 12. Vampola (RADIVOJEVIČ), 15. Urban