VIDEO Real ukončil čiernu sériu: Ronaldova družina aj napriek oslabeniu zostrelila Espanyol

James Rodríguez a Cristiano Ronaldo oslavujú vedúci gól RealuJames Rodríguez a Cristiano Ronaldo oslavujú vedúci gól Realu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase 18. kola španielskej Primera division nad Espanyolom Barcelona 3:0. Už v prvom polčase duelu na San Bernábeu sa strelecky presadili James Rodríguez a Gareth Bale.

Krátko po zmene strán síce videl obranca Realu Fabio Coentrao červenú kartu, no "biely balet" si aj v oslabení Nachom Fernándezom (76. minúta) poistil trojbodový zisk.

Zverenci trénera Carla Ancelottiho sa fanúšikom rehabilitovali za uplynulé dve prehry - ligovú (1:2) vo Valencii ako aj tú, ktorú utrpeli v priebehu týždňa v prvom osemfinále Kráľovského pohára od Atlética Madrid (0:2). Obe prišli po famóznej 22-zápasovej víťaznej šnúre v súťažných stretnutiach.

Real si po triumfe nad Espanyolom upevnil vedúce postavenie na čele tabuľky. Pred duom FC Barcelona - Atletico Madrid, ktoré v nedeľu odohrá vzájomný zápas, má náskok štyroch bodov.

V druhom sobotňajšom zápase siedma Málaga remizovala doma so 6. tímom tabuľky Villarrealom 1:1. Celta Vigo ukončila sériu šiestich ligových prehier v sérii a doma s Valenciou získala aspoň bod po remíze 1:1.

Real Madrid - Espanyol 3:0 (2:0)
Góly: 12. J. Rodríguez, 28. G. Bale, 76. Nacho, ČK: 53. F. Coentrao (Real Madrid)

Málaga - Villarreal 1:1 (0:1)
Góly: 60. Amrabat - 45.+ Jonathan dos Santos

Celta Vigo - Valencia 1:1 (0:1)
Gól: 61. Orellana - 43. Rodrigo

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Real Madrid Espanyol Barcelona