Messi prekvapil verejnosť hlasom pre Mourinha: Uštedril mu tieto slová

Lionel Messi
Lionel Messi

ZÜRICH - Lionel Messi a jeho možný odchod z FC Barcelona bol jednou z tém aj na pondelňajšom futbalovom galavečere v Zürichu. Argentínsky ofenzívny klenot sa však zatiaľ nechystá odísť z Camp Nou, kde prežil celú svoju doterajšiu kariéru v dospelom veku. Momentálne druhý najlepší svetový futbalista podľa FIFA to potvrdil pre viaceré svetové médiá.

"Médiá často prekrútia moje slová, len aby to aspoň trochu vyznelo kontroverzne. Chcem povedať, že z Barcelony sa v lete nechystám preč. Je to trochu únavné, keď musím neustále potvrdzovať to, o čom hovorím," uviedol Messi, ktorého cituje aj server Goal. "Všetko, čo som k tejto téme povedal, bolo, že vo futbale nikdy neviete, čo sa stane v budúcnosti. Minulý rok bol pre mňa náročný futbalovo aj osobne, ale v tejto sezóne sa snažíme veci zmeniť k lepšiemu," dodal Messi. 

Argentínsky kanonier FCB sa tiež nevyhol otázke o údajne naštrbenom vzťahu s trénerom Luisom Enriquem, ktorý mal byť jednou z príčin jeho zajačích myšlienok. "Môj vzťah s ním je presne taký istý ako u všetkých ostatných hráčov v kabíne. Klasický vzťah hráč - tréner," objasnil Messi. 

Messi bol pre niekoho možno prekvapujúco jedným z tých hlasujúcich, ktorí dali v kategórii Najlepší tréner hlas kontroverznému Josému Mourinhovi, ktorý ešte nedávno ako kormidelník Realu Madrid bol v nemilosti viacerých hráčov FC Barcelona. Messi hlasoval v ankete Zlatá lopta vzhľadom na jeho kapitánsky post v argentínskej reprezentácii. 

"Je to veľký tréner. Či ho ako osobu máte radi alebo nie, nie je pochýb o tom, že mužstvo dokáže výborne koučovať," uviedol Messi. 


Tagy: Lionel Messi Zlatá lopta

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA