Nemecké médiá majú Ronalda v zuboch: Toto ocenenie je zlý vtip!

Cristiano Ronaldo získla tretíkrát Zlatú loptu
Cristiano Ronaldo získla tretíkrát Zlatú loptu

ZÜRICH - Cristiano Ronaldo z Realu Madrid sa stal tretíkrát držiteľom Zlatej lopty FIFA určenej pre najlepšieho futbalistu roka 2014. Dvadsaťdeväťročný portugalský útočník triumfoval v prestížnej ankete magazínu France Football a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) pred ďalšími dvoma finalistami - nemeckým brankárom úradujúcich majstrov sveta Manuelom Neuerom (Bayern Mníchov) a štvornásobným držiteľom ocenenia Lionelom Messim z Argentíny (FC Barcelona).

L'Equipe (Fr.): "Ronaldo tretíkrát korunovaný za najlepšieho futbalistu sveta. Trúfa si aj vyhrať štvrtýkrát, čím by sa vyrovnal Lionelovi Messimu."


Kicker (Nem.): "Ronaldo prekazil totálny triumf nemeckého futbalu na slávnostnom vyhlasovaní víťazov v Zürichu. Rozhodlo, že dáva góly ako na bežiacom páse."

Bild (Nem.): "Ronaldo vyhral, Neuer tretí. Nestačilo stať sa majstrom sveta, aby bolo poradie opačné. Nemecký futbal vyzbieral množstvo cien, ale tú hlavnú nezískal."

Idnes (ČR): "Najlepší futbalista nie je majster sveta. Zlatú loptu opäť získal Ronaldo."

Abola (Port.): "Fenomenálny CR7! Líder Realu Madrid, ktorý získal titul v Lige majstrov, vyhral tretíkrát v kariére Zlatú loptu v konkurencii majstra sveta Neuera a argentínskeho rivala Messiho."

BBC (Angl.): "Ronaldo obhájil Zlatú loptu. Góly v ankete znamenali viac ako titul majstra sveta. Neuer skončil až tretí."

The Telegraph (Angl.): "Ronaldo získal tretíkrát Zlatú loptu. Pred príhovorom si zhlboka vydýchol, bol dojatý. Potom podal trofej svojmu synovi, ktorému však bola ťažká."

Marca (Šp.): "Zlatý hetrik. Ronaldo svojimi gólmi a vodcovskými schopnosťami dokázal zatieniť aj konkurenta Neuera, ktorý získal v Brazílii titul majstra sveta. Cristiano vyhral s veľkým odstupom pred Neuerom a Messim. Pomohli mu góly i triumf Realu Madrid v Lige majstrov."

Correio de Manha (Portug.): "Ronaldo sa odpútal od Messiho a Neuera." 

El País (Šp.): "Prečo musí byť Cristiano Ronaldo najlepší?" 

Blick (Švaj.): "Sklamanie pre všetkých brankárov." 

Spiegel Online (Nem.): "Futbalista sveta Ronaldo je lepším zabávačom." 

Welt.de (Nem.): "Toto ocenenie je zlý vtip." 

Faz.net (Nem.): "Víťazstvo značky Ronaldo." 

The Times (Angl.): "Ronaldo zavrel pred svojimi rivalmi zlaté dvere." 

Ohlasy z nemeckého futbalového prostredia na výsledky ankety o najlepšieho hráča sveta 2014 Zlatá lopta:

Manuel Neuer (brankár Nemecka, tretí v ankete): "Domov síce neodchádzam so širokým úsmevom, ale nie som sklamaný. Pre mňa bolo úspechom už len to, že som bol v trojke. Rok 2014 bol pre mňa osobne neuveriteľný, dosiahol som množstvo úspechov a zostane pre mňa navždy v pamäti." 

Karl-Heinz Rummenigge (predseda predstavenstva Bayernu): "Je skvelé, že druhý rok po sebe mal náš klub zástupcu v elitnej trojke. Vlani to bol Franck Ribéry, teraz sme veľmi hrdí na Manuela Neuera. Je to mimoriadny úspech. Hru brankára posunul na novú úroveň." 

Franz Beckenbauer (nemecká futbalová legenda): "Anketa dopadla podľa očakávaní. Brankári to majú v súčasnosti veľmi ťažké, ľudia si viac všímajú umenie Cristiana Ronalda a Lionela Messiho. Ak sa dostanete k týmto osobnostiam na pódium, potom je to skvelé. Manuel Neuer je najlepším brankárom na svete." 

Arjen Robben (Hol., Bayern Mníchov): "Osobne by som dal cenu Manuelovi Neuerovi. Zaslúžil si ju. Je to však na hlasujúcich, ktorí sa rozhodujú." 

Philipp Lahm (Nem., Bayern Mníchov): "Všetci sme želali cenu Manuelovi. Cristiano Ronaldo si ju však zaslúžil. Všetci traja nominovaní sú skvelí futbalisti, Messi i Ronaldo strieľajú množstvo gólov. Manuel môže byť dlhé roky najlepším brankárom na svete." 

Ottmar Hitzfeld (tréner Švajčiarska): "Musíme akceptovať výsledky. Útočiaci hráči sú vždy viac na výslní, keďže strieľajú góly. Držal som palce Neuerovi, ale ešte nenastal čas, aby vyhral brankár." 


Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Zlatá lopta Manuel Neuer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA