Marcel Hossa stále bez angažmánu: O kanoniera majú záujem kluby z elitnej ligy

Marcel HossaMarcel Hossa Zdroj: internet

BRATISLAVA - Slovenského útočníka Marcela Hossu by radi vo svojom strede privítali momentálne dva najhoršie kluby švédskej hokejovej SHL Leksand a MODO Hockey. Tridsaťtriročný krídelník je momentálne bez angažmánu, tento týždeň sa dohodol na dvoch zápasoch za materskú Duklu Trenčín. Pre Hossu zostáva prioritou zahraničie, ročník začal v tíme Kontinentálnej hokejovej ligy Dinamo Riga.

"Na internete sa špekuluje o viacerých menách. Je medzi nimi aj Marcel Hossa, ale o angažovaní hráča nerozhodujú iba tréneri," povedal asistent hlavného kormidelníka MODO Hockey Henrik Gradin. "O Marcelovi Hossovi toho veľa neviem. Ak sú chýry o ňom pravdivé, potom by mohol byť prínosom," doplnil hlavný kouč tímu z Örnsköldsviku Per-Erik Johansson.

Snahu o angažovanie Marcela Hossu potvrdili aj zástupcovia Leksandu. Oba tímy sa snažia postúpiť do play-off a vyhnúť sa baráži o SHL s druholigistami. Horšie je na tom MODO, ktoré je posledné dvanáste s 37 bodmi. Leksand je jedenásty so 48 bodmi. 

Marcel Hossa pred vianočnými sviatkami predčasne uzavrel svoje pôsobenie v lotyšskom tíme Dinamo Riga. Dávnejšie hral v NHL za Montreal, New York Rangers a Phoenix a pobudol aj vo švédskom tíme Mora IK. V Rige bol ilavský rodák aj v rokoch 2008 - 2010 a potom 2011 - 2012. V KHL si zahral aj za Ak Bars Kazaň, Spartak Moskva a Lev Praha. Marcel Hossa nastúpil v tomto súťažnom ročníku na 38 duelov, dosiahol bilanciu 7+9. Informácie zverejnil web magazínu Allehanda. 

Viac o téme: Marcel Hosa SHL
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: internet
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy