Moška vyzdvihol stopercentný štart Slovákov v Austrálii: Toto si história nepamätá!

Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Lukáš Lacko
Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Lukáš Lacko

MELBOURNE - Slovenským tenistom na sa úvodnom grandslame sezóny podaril husársky kúsok, všetci šiesti, ktorí nastúpili na kurty Australian Open, sa prebojovali do 2. kola dvojhry. Svoje úvodné prekážky v Melbourne postupne prekonali Magdaléna Rybáriková, Martin Kližan, Lukáš Lacko, Anna Karolína Schmiedlová, Daniela Hantuchová i vlaňajšia finalistka Dominika Cibulková.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška tvrdí, že v ére samostatnosti ide o unikát. "Nespomínam si, že by všetci Slováci prešli v hlavnej singlovej súťaži na grandslame cez prvé kolo, to história nepamätá. Úprimne povedané, so stopercentným zásahom som nepočítal, lebo štyria z nich mali veľmi ťažkých súperov. Nikto z našich nebol v zápase v pozícii jasného favorita. Veľmi sa teším z toho, že Dominika Cibulková otočila zápas s Belgičankou Kirsten Flipkensovou. Potešili ma aj obaja chlapci, no nechcem vyzdvihovať nikoho, všetci si zaslúžia veľkú pochvalu. Škoda, že pre chorobu nemohla štartovať Janka Čepelová," povedal v rozhovore.

      
Úvodné turnaje v regióne Pacifiku a v Ázii nenaznačovali, že Slováci vstúpia do zápolení v Melbourne tak úspešne. "V tomto prípade zrejme platí porekadlo, že zlý začiatok, dobrý koniec. Vstup do sezóny mali nevýrazný a nešťastný, sprevádzal ich kopec smoly. Kája Schmiedlová prehrala v Šen-cene zo šiestich mečbalov, Dominika stratila v Sydney takmer vyhratý zápas s Jarkou Gajdošovou."
      
Mošku by potešilo, ak by z poltucta slovenských zástupcov na Australian Open polovica postúpila do 3. kola. "Najťažšie to budú mať Lukáš Lacko proti talentovanému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi a Daniela Hantuchová so Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou. Dominika má po prekonaní Flipkensovej teraz trochu ľahší žreb. Čaká ju Bulharka Cvetana Pironkovová, na ktorú vie zahrať a potom zrejme Francúzka Alize Cornetová. Kližan, Rybáriková a Schmiedlová majú vyrovnaných, no zdolateľných súperov. Ak by aspoň traja naši postúpili do 3. kola, bol by to veľký úspech slovenského tenisu."


Tagy: Daniela Hantuchová Dominika Cibulková Lukáš Lacko Australian Open Igor Moška

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA