Nekončiaca mizéria Slovana: Belasí nestačili ani na Minsk, Godla tentokrát nečaroval

Pavel Razvadovskij z Dinama prekonáva Denisa GodluPavel Razvadovskij z Dinama prekonáva Denisa Godlu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom treťom stretnutí štvorzápasovej domácej série s bieloruským Dinamom Minsk 4:6 a neúspešnú sériu natiahli už na štyri zápasy. "Belasí" tak figurujú na poslednej priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú už sedem bodov. Zverencom slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča patrí piate miesto. Zverenci trénera Petriho Matikainena zakončia domácu šnúru vo štvrtok 22. januára o 19.00 h proti Atlantu Mytišči. Následne ich čaká sedem zápasov na klziskách súperov.

Slovan mal zlý vstup do zápasu a brankár Godla, ktorý si pripísal druhý štart v KHL v rade, kapituloval už v 3. minúte, keď mu prepadol puk po strele Razvadovského - 0:1. Krátko na to išiel na trestnú Šťastný a domáci sa museli brániť aj ďalej. V 4. minúte sa v skrumáži nepodarilo pretlačiť puk za brankára Lingletovi. "Belasí" si vytvorili tlak až po šiestich minútach, keď si zahrali prvú presilovku. Šancu Nagya však Taylor zmaril. V 12. minúte mohol vyrovnať Netík, ale ani jeho strela príklepom si nenašla cestu za gólmana hostí.

Potom prišla Mihálikova chyba a dobrý zákrok Godlu proti blafáku Kulakova. V 15. minúte však opäť kapituloval, po peknej akcii druhého útoku hostí, na ktorej konci bol Ellison. Potom nastrelil Szczechura žŕdku. Slovan však nezložil zbrane a do konca tretiny dokázal vyrovnať. Najprv sa v 17. minúte presadil po Nagyovej strele Hudáček, ktorý zužitkoval presilovku, a 13 sekúnd pred koncom upravil na 2:2 pri ďalšej početnej výhode Jeglič.

V úvode druhej časti si mužstvá vyskúšali hru štyroch na štyroch. Päť sekúnd pred jej koncom prihral Bailen sprava na ľavý kruh Szczechurovi a ten z prvej poslal Dinamo opäť do vedenia - 2:3. Ďalšie minúty príliš veľa šancí nepriniesli, hralo sa najmä v strednom pásme a popri mantineloch. Slovan si vytvoril len málo príležitostí, viac z hry mali jeho súperi. V 34. minúte hralo Dinamo presilovku, Cheechoo prihral na modrú Ellisonovi a jeho delovka skončila v Godlovej sieti - 2:4. Aj "belasí" využili v závere tretiny početnú výhodu, už tretiu v zápase, keď sa v 36. minúte presadil Nagy - 3:4.

Gólové hody pokračovali aj v treťom dejstve. Hostia išli opäť do dvojgólového vedenia zásluhou Krajičeka v 42. minúte. O päť neskôr znížil z dorážky Tičar, no v 48. vyhrávali hokejisti Dinama už 6:4. Stepanov si nakorčuľoval do pásma a strelou z pravého kruhu prekonal Godlu. "Belasí" sa v záverečných minútach snažil ešte zdramatizovať stretnutie, no už sa mu nepodarilo dotiahnuť dvojgólové manko a tak si pripísal na konto už štvrtú prehru v rade.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Góly: 17. Hudáček (Nagy), 20. Jeglič (Netík, Tičar), 36. Nagy (Hudáček, Murley), 47. Tičar (Barker) - 3. Razvadovskyj (Krajíček), 15. Ellison (Vesce, Linglet), 26. Szczechura (Bailen), 35. Ellison (Cheechoo, Bailen), 42. Krajíček (Szczechura), 48. Stepanov (Linglet)

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Po Diname Moskva je toto úplne niečo iné, nedokázali sme nadviazať na sobotňajší zápas. Po mentálnej stránke sme začali zápas zle, lebo sme inkasovali rýchly gól. Špeciálne proti Dinamu Minsk, náročnému súperovi s dobrým korčuľovaním."

Ľubomír Pokovič (tréner Dinama Minsk): "Bol to veselý zápas s množstvom gólom. Slovan nás síce doťahoval, ale napokon sme uspeli. Sme spokojní s bodmi a strelenými šiestimi gólmi. Je to pre nás dôležité víťazstvo."

Viac o téme: Dinamo Minsk HC Slovan Bratislava