Ďalší skvelý úspech: Akrobatická lyžiarka Stromková sa raduje z bronzu!

Zuzana Stromková počas olympiády v Soči
Zuzana Stromková počas olympiády v Soči

KREISCHBERG - Slovenská reprezentantka Zuzana Stromková dosiahla na majstrovstvách sveta v akrobatickom lyžovaní v rakúskom Kreischbergu životný úspech, keď v disciplíne slopestyle získala bronzovú medailu.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka vo finále potvrdila svoju pozíciu z utorkovej kvalifikácie, v ktorej bola tiež tretia. Zlato si v stredu vyjazdila Lisa Zimmermannová z Nemecka a striebro Britka Katie Summerhayesová, obe skončili pred Stromkovou aj v kvalifikácii.

V prvej jazde previedla Stromková jazdu "na istotu" a so ziskom 69,20 bodu figurovala po nej na 3. mieste. V druhej svoj výkon zlepšila, so 77,60 bodmi, bola aj priebežnou líderkou, no pred posledným kolom klesla opäť na 3. pozíciu. V záverečnej jazde už nedokázala poskočiť na vyššiu priečku. 

Dvadsiata z olympijského slopestylu v Soči 2014 si zlepšila osobné maximum z predchádzajúceho svetového šampionátu, keď v nórskom stredisku Voss-Myrkdalen skončila v roku 2013 šestnásta. "Veľká spokojnosť, lebo prvé dve dievčatá sú výkonnostne lepšie. Možno by bola šanca aj na druhé miestečko, no s tretím som veľmi spokojný. Pred dvoma rokmi bola šestnásta, teraz tretia. Takže je to neporovnateľné. Je to veľké zadosťučinenie a aj satisfakcia za olympiádu, kde sme mali tiež veľmi dobrú jazdu a Zuzka spadla na poslednom skoku. Ak by nespadla, aj na olympiáde by sme mali pekný výsledok. Konečne nám to vyšlo, Zuzka vo finále absolvovala čistú jazdu. Som veľmi šťastný," pokračoval kouč úspešnej Slovenky a dodal: "Jednoznačne to je jej najväčší úspech pod hlavičkou FIS, v minulosti bola druhá na komerčných pretekoch Nine Queens." 

V Kreischbergu sa v stredu Slovákom darilo, v slopestyle snoubordistiek si rovnako bronz vybojovala Klaudia Medlová. 

Majstrovstvá sveta v akrobatickom lyžovaní - Kreischberg (Rak.) - utorok: 

Ženy - finále: 1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 85,80, 2. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 82,80, 3. Zuzana Stromková (SR) 77,60, 4. Vilde Johansenová (Nór.) 76,00, 5. Silvia Bertagnová (Tal.) 73,20, 6. Juki Cubotová (Kan.) - neštartovala 


Tagy: Zuzana Stromková Akrobatické lyžovanie

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Facebook

DISKUSIA