VIDEO Mohol byť hrdina zápasu, je z neho babrák: Akcia roka skončila fiaskom!

David Perron proti brankárovi CrawfordoviDavid Perron proti brankárovi Crawfordovi Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Hokejisti Chicaga zaznamenali v zámorskej NHL druhé víťazstvo v rade. V noci na štvrtok triumfovali na ľade Pittsburghu 3:2 po nájazdoch aj zásluhou Mariána Hossu. Všetko mohlo byť však inak, keby jednu z najkrajších akcií v novom roku nezbabral David Perron.

V tretej tretine za nerozhodného stavu 2:2 urobil obrovskú chybu brankár Corey Crawford. Ten sa rozhodol zastaviť nahodený puk Pittsburghu. Namiesto toho aby situáciu upokojil, podarilo sa mu nešťastne vyhodiť puk priamo na korčuľujúceho Davida Perrona.

Krídelníka tučniakov sa snažili zastaviť ešte dvaja obrancovia, ktorých ukážkovo obišiel. Zároveň skvelo oklamal aj gólmana Chicaga. Mohol byť z neho hrdina zápasu, pretože zostávalo už iba zasunúť puk do prázdnej brány. V koncovke však zlyhal a Pittsburgh prehral v predĺžení.

Slovenský útočník si do štatistík pripísal gól a asistenciu a po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu. Celkovo má v tejto sezóne na konte 10 presných zásahov a 24 asistencií.

Viac o téme: Pittsburgh Penguins David Perron
  • Zdroj: TASR, športky