Basa za klamstvá o Schumacherovi: Týmto rečiam veril celý svet

Jean Todt v objatí sa so Schumecherom na archívnej fotografii. Dnes sa Schumi lieči na súkromnej klinike (vľavo hore)Jean Todt v objatí sa so Schumecherom na archívnej fotografii. Dnes sa Schumi lieči na súkromnej klinike (vľavo hore) Zdroj: dailymail.co.uk

PARÍŽ - Je síce na vozíčku, ale jeho chorobou bude skôr obrovská potreba hovoriť do médií napriek tomu, že nevie pravdu. A médiá mu verili, lebo bol dôveryhodný. Vy by ste nabrali odvahu tvrdiť niečo, čo je totálne vymyslené?

Ku stavu Michaela Schumachera, ale aj Julesa Bianchiho sa už vyjadrili mnohí. Napríklad aj istý Francúz Philippe Streiff - muž, ktorý sám v F1 odjazdil 55 pretekov, no od nehody je na vozíčku. Na informácie zahraničných médií ako prvá upozornila česká MF Dnes. Pred ním sa o stave Schumachera nič nevedelo, hovorkyňa rodiny v zásade mlčala. A on povedal, že sedemnásobný majster sveta v efjednotke je na vozíčku, ochrnutý a nič si nepamätá. Informovali o tom aj Športky.

Dnes má Streiff na krku žalobu, ktorú na neho podal Jean Todt, šéf Medzinárodnej automobilovej federácie. Francúz sa tváril, akoby sa s legendárnym pilotom rozprával, tvrdil, že bol u neho na návšteve. Až po kritike Schumacherovcov priznal, že ho od nehody nevidel a klamal.

"V dlhodobom horizonte a v ideálnom prípade by Michael mohol chodiť o barlách, pretože jeho miecha nebola porušená. Ale predpovedať nemôžeme nič," pokračoval v dohadoch koncom decembra pre Le Parisien.

Todta vyprovokovalo k trestnému oznámeniu to, že Streiff ho obvinil aj za nehodu Julesa Bianchiho, ktorá ho takmer stála život a dodnes je v kóme. Následne to už Todt nevydržal a spolu s ošetrujúcim lekárom Michaela Schumachera Gerardom Saillantom sa obrátili na súd.

Viac o téme: Michael Schumacher Jean Todt Philippe Streiff Gerard Saillant
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: archív Športiek
  • Zdroj: kt; Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy