VIDEO Nepriestrelný Godla vychytal cenný triumf Piešťan, Košice v derby ukončili sériu prehier

Denis GodlaDenis Godla Zdroj: shk37piestany.sk

BRATISLAVA - Hokejisti úradujúceho majstra HC Košice triumfovali v 43. kole Tipsport extraligy nad HK Poprad 3:1 a trénerskému duu Peter Oremus - Roman Šimíček tak pripravili vydarenú premiéru na striedačku. "Oceliari" vedú v tabuľke o bod pred druhou Banskou Bystricou.

V ďalšom stretnutí Dukla Trenčín zdolala HK Nitra 3:2. Gólom a asistenciou k tomu dopomohol aj útočník Marcel Hossa, pre ktorého to bol v treťom vystúpení za Duklu premiérový presný zásah v najvyššej slovenskej súťaži.

V dôležitom súboji Piešťan so Žilinou sa skvelým výkonom zaskvel bronzový hrdina z juniorských MS Denis Godla, ktorý v bránke domácich vychytal čisté konto.

Košičania prelomili trojzápasovú sériu prehier

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom prestížnom dueli 43. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy nad hráčmi HK Poprad 3:1. K ceste za tromi bodmi pre "oceliarov" zavelili skúsené opory mužstva. V 5. min otvoril skóre stretnutia v presilovke obranca Martin Štrbák, v 13. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov útočník Jiří Bicek. Hostia sa dokázali strelecky presadiť až v 55. min, keď skóroval Lukáš Hvila. Záverečná snaha Popradčanov o vyrovnanie nebola úspešná, Košičania naopak spečatili triumf nad rivalom 10 s pred koncom zásluhou Richarda Jenčíka.

Košičania prelomili trojzápasovú sériu prehier, keď nad súperom z Popradu dokázali triumfovať vo štvrtom zápase za sebou.

HC Košice - HK Poprad 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 5. Štrbák (Spilar), 13. Bicek (Sojčík, Češík), 60. Jenčík (P. Bartoš, Philipp) - 55. Hvila (R. Rapáč, Štals)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Sčensný, Smrek, 4144 divákov

Košice: Melicherčík - Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, M. Macejko, Cebák, Hinďoš, Šeda - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - R. Bondra, I. Rachůnek, A. Lapšanský - Hrnka, Matúš Chovan, M. Bartánus - Sojčík, Češík, Bicek

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Dinda, Malina - Bartečko, Boltun, T. Sýkora - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Štals, Hvila - Marek Nagy, Mlynčár, Matis

Peter Oremus, tréner Košíc: "Našu hru si predstavujem tak, ako sme hrali v prvej tretine, agresívne, že budeme korčuľovať, strieľať na bránku a zakončovať. Samozrejme, potom sa to vytratilo, pretože počet vylúčení nemôže byť takto vysoký, ako bol a to nás zabrzdilo. Napriek tomu sme mali v druhej tretine dvakrát situáciu 2 proti 1 bez streľby, kde streľba musí byť. Hrali sme proti veľmi kvalitnému družstvu a ja som vďačný za tri body."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "V dnešnom zápase rozhodla prvá tretina, kde boli Košice aktívnejšie, dali gól z presilovky a po našej chybičke. Druhú a tretiu tretinu sme boli lepší, mali sme viac z hry, veľa šancí. Nevyužili sme presilové hry, ktorých sme mali dostatok a to rozhodlo."

Piešťany využili tri presilovky, Godla s čistým kontom

Úvodné dejstvo v Piešťanoch bol najmä súboj brankárov. Godla v domácej bránke opäť čaroval. Poradil si so strelou Urama, dokonca zabránil gólu aj ležiac na ľade a rýchly bol aj pri strele švihom od Kanka. Na opačnej strane sa nenechal zahanbiť Križan pri samostatných nájazdoch od modrej v podaní Pašeka, Stupku a Haringa. Pri strele Kotašku ho zachránila konštrukcia brány.

Taktický súboj pokračoval aj v druhej časti a Žilinčania mali navrch. Godla si však poradil s tečom Urama a za pomoci Lappanena aj so žilinským nájazdom 2 na 1. V čase 34:30 však putoval na trestnú lavicu po faule na Petráša za hru s vysokou hokejkou Jabrocký. Dostal štyri minúty. Hostia sa dobre bránili, ale minútu pred koncom vypršania trestu zasiahol opäť Petráša hokejkou do tváre Ďurkech a domáci mali minútovú výhodu o dvoch hráčov. Tu aj využili, keď Holovič našiel pri bránke Klempu, ktorý prekonal Križana – 1:0. Piešťanom zostalo ešte niečo vyše minúty presilovky o jedného hráča a aj tú využili, keď Leppänenovu strelu od modrej tečoval Rapáč – 2:0.

V tretej časti sa Žilinčania snažili dostať do hry, ale narážali na stále pozorného Godlu. Ten si poradil s ich strelami aj pri vylúčení Klempu a Stupku. V závere si neudržal nervy na uzde brankár Križan a po údere do hlavy putoval predčasne pod sprchy. Ponúknutú výhodu domáci zúročili na tretí gól. Pašek dostal prihrávku medzi kruhy a prestrelil striedajúceho Cibuľu – 3:0.

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 39. Klempa (Holovič, Stupka), 40. B. Rapáč (Leppänen), 60. Pašek (Kutálek)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Križan (Žilina) 5+DKZ za údery, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Junek, Šefčík, 1730 divákov

Piešťany: Godla - Škadra, Brňák, Kotaška, Šedivý, Jaborník, Leppänen, Rais - Haring, Peško, S. Petráš - T. Klempa, Holovič, Stupka - Kutálek, Pašek, B. Rapáč - F. Hudec, Toman, Vaculín - Románek

Žilina: Križan (57. Cibuľa) - Cunik, Bobček, Ďurkech, Niník, Dresler, Bajaník, Schroner, Krčula - Milan Procházka, Jabrocký, M. Uram - Valášek, Demel, Drevenák - R. Krajči, Síkela, Kanko - Kokavec, Drábek, Káňa

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Dnes sme podriadili všetko výhre. To sa nám vďaka premeneným presilovkám podarilo. Chalani bojovali, brankár nás podržal. Treba poďakovať všetkým. Sme radi, že sme získali tri body. Denis Godla má prvý shotout v piešťanskom drese, dúfam, že mu ho chalani okorenia."

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: "Videli sme vyrovnané stretnutie. O výsledku rozhodli tri využité presilovky domácich. Bez gólu sa nedá uspieť."

Banská Bystrica nedala Skalici šancu na prekvapenie

Hráči Banskej Bystrice neponechali v dueli 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy proti poslednej Skalici nič na náhodu a zvíťazili vysoko 5:0. "Barani" išli za ziskom troch bodov od úvodného vhadzovania a po góloch Lukáša Handlovského, Michala Hudeca a Tomáša Ziga viedli po prvej tretine 3:0. V záverečnej časti prikrášlil víťazstvo Bystričanov ostrieľaný center Michal Handzuš a bodku za stretnutím dal presný zásah Petra Kafku.

Hráči HC '05 majú aktuálne 90 bodov a v tabuľke strácajú na lídra z Košíc iba bod, Záhoráci doteraz nazbierali 41 bodov.

HC '05 Banská Bystrica - HK 36 Hant Skalica 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly: 6. Handlovský (Preisinger), 10. M. Hudec (Kadura, Handzuš), 13. Zigo (Lamper, Bambúch), 51. Handzuš (Čížek), 58. Kafka (Preisinger, Handlovský)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Kadura DKZ za údery - Barák DKZ za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Holienka, Tvrdoň, 1737 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Čížek, Biro, Gachulinec, Bambúch, Predajniansky, Rosandič, Jendroľ, P. Lunter - Kadura, Handzuš, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - P. White, Kytnár, Matoušek - Lamper, Zigo, M. Lunter

Skalica: P. Romančík (13. M. Lipovský) - Barák, Gründling, Drtina, Krejčiřík, I. Jankovič, Nechala, Zukal - Vaškovič, Stloukal, Komínek - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - B. Mráz, R. Školiak, Brendl - Markulinec, Chylo, Šimíček

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Vyšiel nám úvod, prvá tretina bola výborná, s dobrým pohybom, potom sme poľavili. Aj Skalica robila viac problémov, zvládli sme to, prebrali sa, strelili ďalšie dva góly, ubránili sa aj oslabeniu o dvoch hráčov. Mladí hráči si zaslúžia pochvalu, neinkasovali sme, bolo to kolektívny výkon, výborný výkon podal brankár Košarišťan. Zmeny v zostave spôsobili, že sme ju museli prekopať, chvíľu potrvá, kým juniorom forma narastie. Obavy z toho, že budeme hrať zle som nemal, len z toho, ako to mladí zvládnu, svoju úlohu však splnili. Stalo sa, čo sa stalo, rozlúčili sme sa s legionármi, mužstvo budujeme na silnej kabíne. Všetko zlé je na niečo dobré, máme kvalitný základ, mladí hráči sa môžu popri skúsených hráčoch zlepšovať a pomáhať."

Štefan Mega, tréner Skalice: "Vedeli sme, že domáci vyvinú tlak, to sa potvrdilo, my sme sa nevyhli individuálnym chybám a trikrát sme inkasovali. V druhej tretine sme sa snažili streliť gól a neinkasovať, gól sme nestrelili. Domáci podali dobrý výkon, mrzí ma, že po dlhšom čase sme neskórovali, nastrelili sme síce tri žŕdky, no na ne sa nehrá a 5:0 je jednoznačný pomer."

Prvý gól Marcela Hossu priniesol Trenčínu víťazstvo

Dukla Trenčín zvíťazila v piatkovom stretnutí 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy nad HK Nitra 3:2. Vo vyrovnanom zápase otvoril skóre v 11. min domáci Martin Dudáš. V strednej časti hry zvýšil v 29. min Tomáš Bokroš na 2:0 pre Duklu, hostia sa však o 39 s vrátili do hry po kontaktnom góle Juraja Štefanku. V III. tretine poistil vedenie Trenčanov svojím prvým seniorským gólom za Duklu Marcel Hossa. Tento presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže Nitrania v závere znížili Filipom Bajtekom na konečných 2:3 z ich pohľadu.

Nitra ťahala za kratší koniec po trojzápasovej šnúre víťazstiev. Trenčín z posledných 5 duelov nebodoval iba v jedinom, v minulom kole pri prehre 0:3 vo Zvolene.

Dukla Trenčín - HK Nitra 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Dudáš (Melichárek, Šišovský), 29. T. Bokroš (Marcel Hossa, V. Nemec), 55. Marcel Hossa (Melichárek) - 30. J. Štefanka (Pupák), 56. Bajtek (H. Ručkay)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Marek Slovák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš, Stano - Kacej, Stanzel, 2122 divákov

Trenčín: Konrád - Andersons, T. Bokroš, Novajovský, Hochel, Dudáš, Holenda, Briestenský, Hatala - Marcel Hossa, V. Nemec, Melichárek - Koyš, Michal Hlinka, Razingar - Šišovský, P. Stantien, Filo - Daniška, Švec, D. Hudec

Nitra: Lakosil - Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Mezei, F. Kuzma, Milo, Bačik - H. Ručkay, Stümpel, Marek Slovák - Tománek, J. Štefanka, Lelkeš - Lukáš Novák, Bajtek, J. Ručkay - Pupák, Š. Novotný, Piačka - R. Mráz

Roman Stantien, tréner Trenčína: "Divákom sa musel dnešný hokej páčiť. V prvej časti mala Nitra viac šancí ako my, ale paradoxne sme z toho viac vyťažili my. Dobre sme bránili a veľmi nás podržal skvelý Konrád. Poďakovať musím všetkým hráčom za bojovný výkon."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "V nedeľu sme dali osem gólov, no dnes sme sa cez trenčiansku obranu presadili minimálne. Prvý gól sme dostali v závere našej presilovky a ďalšie dva počas nášho oslabenia. My sme takéto góly dať nedokázali a preto zápas skončil 3:2. Ak chceme v Trenčíne uspieť, musíme hrať naplno 60 minút."

Zvolen rozhodol o výhre nad Martinom 29 sekúnd pred koncom

Hráči HKM Zvolen zvíťazili v rámci piatkového programu 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy na ľade MHC Mountfield Martin 3:2. Diváci v Turci videli zaujímavé stretnutie s mimoriadne napínavým záverom zápasu. Hostia spod Pustého hradu vyhrávali necelé štyri minúty pred koncom 2:0 po góloch českých legionárov Petra Obdržálka a Kamila Brabenca. Martinčania však nezložili zbrane a v 57. a 58. min po presných zásahoch Davida Zuckera a Jaroslava Markoviča zmazali vedenie Zvolenčanov. Keď sa už obe mužstvá pomaly pripravovali na predĺženie, rozhodol 29 s pred koncom riadneho hracieho času o triumfe hostí svojím druhým gólom v dueli Brabenec.

Martin nezvíťazil v štvrtom zápase v sérii, so Zvolenom prehral aj tretí domáci duel v prebiehajúcej sezóne (predtým 3:8 a 2:5, pozn.).

MHC Mountfield Martin - HKM Zvolen 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Góly: 57. Zucker (Fujerík, Podzinš), 58. J. Markovič - 32. Obdržálek (M. Sloboda, L. Jurík), 55. Brabenec (Podkonický, Juraško), 60. Brabenec
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: J. Svoboda 10 min za údery - Pichnarčík 10 min za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Korba, Rovenský, 2200 divákov

Martin: J. Čech - Smrek, I. Ďatelinka, Brcko, Dlouhý, L. Matejka, Kolba, M. Dvořák - Važan, Galamboš, J. Markovič - T. Varga, J. Svoboda, Zucker - Podzinš, Fujerík, T. Török - O. Jokeľ, Dírer, A. Themár

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, Ťavoda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Popela - Puliš, Brabenec, Podkonický - M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Bortňák, Martin Ďaloga - V. Fekiač, Kentoš, I. Jaroš

Andrej Novotný, asistent trénera MHC: "Súpera sme prestriaľali, ale v bránke mal výborného Šimka, ktorý ich veľkrát podržal. Rozhodla prvá tretina, kde sme nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale aj ďalšie príležitosti. Nešťastný záver zápasu si musíme pozrieť na videu, aby sme si ho rozanalyzovali."

Jozef Turek, tréner Zvolena: "Podali sme dobrý tímový výkon, podporený výborným Šimkom, najmä v hre dozadu. Dôležité bolo, že sme ubránili veľa presiloviek domácich. V závere sme síce stratili dvojgólový náskok, ale som rád, že hráči išli za víťazstvom. Nakoniec sme rozhodli šťastným gólom, ale aj taký sa počíta."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK 36 Hant Skalica HC '05 Banská Bystrica
  • Zdroj: SITA, TASR, športky