VIDEO Rozzúrený tréner sa k rozhodcovi radšej nevyjadril: Bude môcť dnes v noci zaspať?

Carlos QueirozCarlos Queiroz Zdroj: smh.com.au

CANBERRA - Tréner iránskej futbalovej reprezentácie Carlos Queiroz bol pre prehre svojich zverencov s hráčmi Iraku v piatkovom štvrťfinále Ázijského pohára rozhorčený pre červenú kartu, ktorú videl obranca Mehrdad Pooladi z rúk hlavného rozhodcu Bena Williamsa. Ako je známe, Irán skončil svoje účinkovanie na kontinentálnom šampionáte po prehre s Irakom.

V riadnom hracom čase po 90 minútach sa stretnutie skončilo 1:1, po následnom predĺžení 2x15 minút bol tiež nerozhodný stav, ale už 3:3. V následných strelách zo značky pokutového kopu uspeli majstri Ázie z roku 2007, proti ktorým museli hrať Iránčania od 43. min bez vylúčeného Pooladiho len s desiatimi hráčmi.

Portugalčan Queiroz vyhlásil, že jeho kariéra by sa okamžite skončila, keby vyhlásil, čo si myslí o výkone hlavného arbitra Williamsa. "K pánovi Williamsovi sa radšej nevyjadrím, pretože ak by som tak urobil, mám po kariére. Nemyslím si, že by bolo vhodné ukončiť ju nevhodnými komentármi. Môžete si však predstaviť, ako sa teraz cítim. Bude môcť dnes v noci zaspať? On to vie? Je to z mojej strany len otázka, takže odpoveď nepoviem," vyhlásil naštvaný Queiroz, ktorý pôsobí na lavičke Iránu od roku 2011.

Viac o téme: Irán Irak Carlos Queiroz Ben Williams