VIDEO Tottenham čaká finálová bitka s Chelsea: Favorita do Wembley posunul dvojgólový Eriksen

Christian Eriksen (23) so spoluhráčmi oslavuje gól TottenhamuChristian Eriksen (23) so spoluhráčmi oslavuje gól Tottenhamu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu remizovali v odvete semifinále anglického Ligového pohára s treťoligovým Shefield United 2:2 a po výhre 1:0 z domáceho zápasu postúpili do finále. V ňom sa 1. marca vo Wembley stretnú s londýnskym rivalom Chelsea.

Hostia viedli po polhodine hry vďaka priamemu kopu Christiana Eriksena, ale striedajúci osemnásťročný Che Adams dokázal v závere druhého polčasu dvoma gólmi v rozpätí troch minút skóre otočiť. Posledné slovo ale patrilo Spurs, keď sa dve minúty pred koncom opäť presadil Eriksen.

Tottenham si zahrá o prvú trofej od roku 2008, kedy vyhral práve Ligový pohár. Sheffield nenadviazal na tohtoročné výsledky v pohároch, kde už dokázal vyradiť šesť súperov z vyšších súťaží.

Sheffield United - Tottenham Hotspur 2:2 (0:1) - prvý zápas 0:1, do finále postúpil Tottenham
Góly: 77. a 80. C. Adams - 28. a 88. Ch. Eriksen

Viac o téme: Anglický Ligový pohár Tottenham Hottspur Sheffield United
  • Zdroj: ČTK, SITA