Superfavoritka a premožiteľka Cibulkovej vo finále: O šiesty titul proti Šarapovovej

Serena Williamsová si zahrá finále s Máriou ŠarapovovouSerena Williamsová si zahrá finále s Máriou Šarapovovou Zdroj: SITA

MELBOURNE - Dve najvyššie nasadené tenistky Američanka Serena Williamsová a Ruska Maria Šarapovová sa v sobotu o 9.30 SEČ stretnú vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Serena Williamsová si v semifinále ako nasadená jednotka poradila s 19-ročnou krajankou Madison Keysovou v dvoch setoch 7:6 (5), 6:2 a v Melbourne bude bojovať o svoj šiesty singlový titul.

Bez ohľadu na výsledok zápasu si udrží post svetovej jednotky. Šarapovová, šampiónka z roku 2008, v úvodnom semifinále ako nasadená dvojka zdolala svoju krajanku a desiatku "pavúka" Jekaterinu Makarovovú za 87 minút hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 a postúpila do svojho jubilejného desiateho grandslamového finále, zatiaľ má bilanciu 5:4. So Serenou Williamsovou prehráva na zápasy 2:15, pričom Američanke podľahla štrnásťkrát v rade.

Makarovová až do semifinálového duelu nestratila v Melbourne ani set a proti Šarapovovej nastúpila sebavedomo, hoci vo vzájomnej bilancii prehrávala 0:5. V prvom geme sa aj vďaka dvom dvojchybám súperky prepracovala k dvom brejkbalom, bývalá svetová jednotka si však napokon podržala podanie. V ďalšej hre prelomila Makarovovej servis a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 3:0. V druhom dejstve Šarapovová ovládla centrálny dvorec v aréne Roda Lavera, keď Makarovovej nefungovalo prvé podanie ani forhend.

Šarapovová sa dokázala vyrovnať s náročnými podmienkami a silným vetrom, v Melbourne Parku postúpila do štvrtého singlového finále. "Je to výnimočné. Pred začiatkom turnaja som hovorila, že pôjdem od zápasu k zápasu. V 2. kole proti Alexandre Panovovej som musela čeliť dvom mečbalom, teraz som vo finále, z čoho mám veľkú radosť. Počkám si na moju súperku. Serena bude favoritkou, no Madison predvádza v Melbourne najlepší tenis v kariére," povedala Šarapovová pre akreditované médiá.

Keysová hneď v úvode duelu so Serenou Williamsovou štvrťfinálovú premožiteľku Slovenky Dominiky Cibulkovej brejkla, jej súperka však vyrovnala na 3:3 a o osude prvého setu rozhodol tajbrejk. V skrátenej hre mala vďaka rýchlemu minibrejku a skvelému podaniu navrch mladšia zo sestier Williamsových. V druhom dejstve už ovládla dvorec a talentovanej krajanke dovolila uhrať iba dva gemy. V ôsmom geme premenila pri vlastnom servise vďaka trinástemu esu v poradí deviaty mečbal.

Serena Williamsová (1-USA) - Madison Keysová (USA) 7:6 (5), 6:2

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Jekaterina Makarovová (10-Rus.) 6:3, 6:2

Viac o téme: Serena Williamsová Maria Šarapovová