VIDEO hokejovej senzácie a najrýchlejšeho gólu: Brankára prekonal z vlastnej polovice ihriska!

Oliver Ekman-LarssonOliver Ekman-Larsson Zdroj: SITA

TORONTO - Toronto prehralo už ôsmy duel v sérii, tentoraz doma s Arizonou 1:3. Oba tímy sa v poslednom čase trápia. Obrat Coyotes prišiel po nevídanom góle švédskeho obrancu Olivera Ekmana-Larssona. Arizona tak pocítila chuť víťazstva po predchádzajúcich siedmich prehrách.

Ľahké to nemala ani v noci na piatok, Toronto totiž od 17. minúty viedlo. Coyotes sa vzchopili až v záverečnom dejstve, keď v rozmedzí troch minút otočili skóre a Sam Gagner ešte v 57. minúte počas presilovky poistil víťazstvo svojím ôsmym gólom v sezóne. Do zostavy domácich "javorových listov" sa nezmestil Slovák Richard Pánik.

Hádam najkrajším momentom zápasu bol vyrovnávajúci gól obrancu Arizony Olivera Ekmana-Larssona.

Záverečnú tretinu začali hosťujúci hráči v oslabení. Coyotes sa však podarilo vyhrať buly a k puku sa dostal spomínaný obranca. Ten takmer z vlastnej striedačky nahadzoval puk do útočného pásma, ale nečakane skončil za chrbtom gólmana Jonathana Berniera, ktorý sa musel poriadne červenať.

Švédsky hokejista sa tak postaral o historicky najrýchlejší gól v oslabení.

Viac o téme: Oliver Ekman-Larsson Arizona Coyotes
  • Zdroj: TASR, športky