Slovan v Česku vedenie neudržal: K obratu Liberca prispel aj Bakoš

Marek Bakoš po prestupe do LibercaMarek Bakoš po prestupe do Liberca Zdroj: fcslovanliberec.cz

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom prípravnom dueli v Nymburku s Libercom tesne 1:2. "Belasí" sa síce ujali vedenia v 28. min zásluhou Františka Kubíka, no ešte do prestávky súper dokázal otočiť skóre. Najprv v 34. min vyrovnal z pokutového kopu slovenský útočník Marek Bakoš a v závere prvého polčasu naklonil misky váh na stranu českého tímu Moustapha Ndiaye.

Schuti si zastrieľali Ružomberčania, ktorí zdolali druholigové Michalovce vysoko 5:1. Prvé dva presné zásahy Liptákov strelil Juraj Vavrík, v prvom polčase sa ešte presadil navrátilec Marek Sapara. Po prestávke pridali ďalšie dva góly Boris Turčák a Štefan Gerec. Jediným úspešným strelcom Michaloviec bol Tomáš Chovanec, ktorý kedysi pôsobil práve v Ružomberku.

Hráči Senice si poradili s Opavou 4:2, o dva góly Záhorákov sa postaral Juraj Piroska.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:2)
Góly: Polievka 2, Vajda (z pok. kopu), Berbič

LASK Linz (Rak.-II. liga) - FC Spartak Trnava 2:1 (0:1) - hralo sa v Ober-Grafendorfe
Góly: 75. Dražan, 78. S. Barry - 39. E. Sabo (z pok. kopu)

ŽP Šport Podbrezová - Lokomotíva Zvolen 0:0

ŽP Šport Podbrezová - Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:1)
Góly: 78. Harvilko - 20. Matič, 52. Nurkovič

FC Zbrojovka Brno (ČR) - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (2:0)
Góly: 18. Fischer, 45. M. Markovič

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 5:1 (3:1)
Góly: 26. a 43. J. Vavrík, 44. Sapara, 50. Turčák, 86. Gerec - 38. T. Chovanec

Slovan Liberec (ČR) - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1) - hralo sa v Nymburku
Góly: 34. M. Bakoš (z pok. kopu), 45. Ndiaye - 28. F. Kubík

FK Senica - Slezský FC Opava (ČR) 4:2 (2:1)
Góly: 11. a 50. Piroska (prvý z pok. kopu), 45.+ Dolný, 82. Komara - 32. a 47. Jursa

Duel Banskej Bystrice proti Podbrezovej odložili pre mimoriadne množstvo snehu na tréningových plochách.

Viac o téme: Slovan Liberec Marek Bakoš ŠK Slovan Bratislava