FOTO Mladá, úspešná a sexi: Akrobatka Stromková žiari, v slopestyle má ďalšie striebro

Zuzana Stromková
Zuzana Stromková

GRANADA - Reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková vybojovala pre Slovensko tretiu zo španielskej časti a celkovo šiestu medailu na 27. svetovej zimnej univerziáde. Po bronzových zápisoch krasokorčuliarskeho tanečného páru Federica Testová, Lukáš Csölley a alpského lyžiara Mateja Falata dosiahla 24-ročná Liptáčka v pondelkovej disciplíne slopestyle na strieborný stupienok, ktorým po bronze v rovnakej disciplíne z januárových majstrovstiev sveta v rakúskom Kreischbergu opäť rozšírila svoju medailovú zbierku.

Druhé miesto obsadila už v kvalifikácii a zotrvala na ňom aj v oboch finálových jazdách. Najlepší výkon dosiahla v druhom finálovom kole - 69,83 bodu. Zvíťazila Američanka Brooke Potterová (73,16 b.), tretia skončila Stefanie Mösslerová z Rakúska (58,00).

"V Španielsku majú nádherné hory. Trať bola pripravená na výbornú, len organizácia občas nefunguje tak, ako by mala. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť aj na takýchto pretekoch a vybojovať pre Slovensko ďalšiu medailu. So svojimi výkonmi som celkom spokojná. Dnešok bol veľmi náročný, pretože kvalifikáciu nám preložili z nedele, museli sme teda absolvovať celý program v jeden deň. Dosť sa to naťahovalo, no podarilo sa mi uspieť a mám striebro," povedala pre agentúru SITA Zuzana Stromková.

Medzi mužmi v slopestyle Slovák Igor Janckulík nepostúpil z kvalifikácie. Bodový zisk 53,33 b.

mu stačil na 16. priečku, do finále postúpil tucet najlepších.

Akrobatické lyžovanie - 27. SZU - Granada - pondelkové výsledky:

Ženy - slopestyle: 1. Brook Potterová (USA) 73,16 b., 2. Zuzana Stromková (SR) 69,83, 3. Stefanie Mösslerová (Rak.) 58,00, 4. Zuzana Witychová (Poľ.) 54,16, 5. Alexis Keeneyová (USA) 9,83, 6. Julie Seifertová (Nem.) 9,00


Tagy: Zuzana Stromková

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook

DISKUSIA