Fanúšik chce pomôcť klubu: Núkal sa do zostavy, vraj je lepší ako hviezda klubu!

Vedad IbiševičVedad Ibiševič Zdroj: SITA

STUTTGART - So zaujímavým riešením a snahou pomôcť z výsledkového marazmu prišiel fanúšik futbalistov VfB Stuttgart.

V sobotňajšom bundesligovom súboji 20. kola proti majstrovskému Bayernu Mníchov (0:2), po ktorom jeho obľúbené mužstvo kleslo na poslednú 18. priečku tabuľky, sa na tribúne Mercedes-Benz Areny objavil s plagátom: "Môžem si, prosím, zahrať? Nie som horší ako Ibiševič."

Volá sa Mirko Giallorenzo, má 22 rokov a je študentom špeciálnej pedagogiky v Ludwigsburgu: "Hodinu pred výkopom som sedel s kamarátom a vtedy nám v hlave skrsol tento nápad. Jednoducho som sklamaný z celkovej situácie vo VfB." 

Priaznivec Stuttgartu pre denník Bild ďalej vysvetlil, prečo si zobral na mušku práve bosnianskeho kanoniera Vedada Ibiševiča, ktorý však už vyše roka čaká na ligový gól. "Zarába tak veľa a pri ňom mám vždy pocit, že naplno nebojuje, nedáva do hry všetko." 

Giallorenzo by sa len potešil, keby ho tréner VfB Huub Stevens zavolal, nech predvedie, čo dokáže: "Od radosti by som do vzduchu vyskočil, za VfB by som potil krv." 

Mimochodom, spomenutý fanúšik je amatérskym futbalistom. Na krajskej úrovni hráva na pozícii útočníka a v tejto sezóne dal už šesť gólov. To je viac ako Ibiševič. 

Viac o téme: Vedad Ibiševič VfB Stuttgart
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy