Nagy trpí kvôli fanúšikom! Šéf Slovana prehovoril o rozpredaji tímu

Ladislav Nagy a Maroš Krajči
Ladislav Nagy a Maroš Krajči

BRATISLAVA - Slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava už nemá reálnu šancu postúpiť do play-off, ale pred koncom základnej časti nepustí svojich najlepších hráčov do iných tímov.

"Kluby mali záujem o viacerých našich hráčov už tesne pred Vianocami, keď sa uzatváralo prestupové okno v KHL. Samozrejme tiež pred koncom januára, keď sa končilo prestupové obdobie napríklad v Česku a vo Švédsku," uviedol na klubovom webe generálny manažér "belasých" Maroš Krajči a dodal: "Máme však zodpovednosť voči našim fanúšikom. Takmer päťtisíc z nich si kúpilo permanentky nie do konca prestupového obdobia, ale do konca základnej časti KHL. Je naším záväzkom dohrať túto sezónu podľa možností čo najdôstojnejšie. Aj v posledných troch domácich zápasoch majú právo vidieť naše mužstvo s najlepšími hráčmi, akých môžeme postaviť." 

Elitný kanonier Ladislav Nagy dostal ponuku zo švédskeho HV 71, ale Slovan ho z vyššie spomenutých dôvodov neuvoľnil. Hráč to akceptoval. "Zvažovali sme všetky pre a proti. Na jednej strane, samozrejme, máme na pamäti potreby reprezentácie a chceme jej pomôcť k úspechu na svetovom šampionáte v Česku. V tomto smere by predĺženie sezóny do apríla mohlo Lacovi i reprezentácii pomôcť. Do úvahy bolo treba zobrať aj riziko zranenia v zápasoch play-off, v ktorých sa všade bojuje na doraz. Laco v tejto sezóne pauzoval v deviatich zápasoch pre rôzne zdravotné problémy. Takto bude mať čas do prvého zrazu národného mužstva sa doliečiť," doplnil pre hcslovan.sk Maroš Krajči. 

Slovan figuruje na poslednej 14. priečke Západnej konferencie KHL, v 54 stretnutiach nazbieral 59 bodov. Momentálne ôsmy Nižnij Novgorod má zápas a sedemnásť bodov k dobru. 


Tagy: Ladislav Nagy Maroš Krajči HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA