Neúčasť Slovana by bola ochudobnením: Medveščak zostáva, tvrdí vplyvný funkcionár KHL

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Prezident ruského klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avangard Omsk Vladimir Šalajev je presvedčený, že prípadná absencia HC Slovan Bratislava v nastávajúcej sezóne tejto nadnárodnej súťaže by bola výrazným ochudobnením. Navyše tvrdí, že Medveščak Záhreb bude s istotou v súťaži aj naďalej.

"Bolo by mi veľmi ľúto, keby Slovan už neúčinkoval v ďalšom ročníku KHL 2015/2016. Bratislavský tím má dobré mužstvo, infraštruktúru a krásny športový stánok," uviedol na adresu "belasých" Šalajev pre portál Championat.com. Vplyvný funkcionár v rámci KHL ďalej poznamenal: "Finančné problémy sú v klube Atlant Mytišči, sponzori chýbajú v tíme Jugra Chanty-Mansijsk. Pokiaľ ide o Medveščak Záhreb, viem možno viac ako ostatní. S istotou môžem povedať, že tomuto klubu nehroží predčasný odchod zo súťaže. V Medveščaku sú solídni sponzori, ktorí chcú financovať tím. Záhreb bude naďalej hrať v KHL."

Šéf Avangardu Omsk si uvedomuje, že v súčasnosti sa KHL v globále nachádza v nelichotivej finančnej situácii. "Veľa klubov má problémy so zabezpečením prostriedkov a s naplnením rozpočtu na sezónu. Napriek tomu si myslím, že Kontinentálna hokejová liga má budúcnosť. Niektoré tímy však budú musieť opustiť scénu. Bohužiaľ, život prináša aj takéto situácie. Naša KHL nie je zámorská NHL, my nezarábame také veľké peniaze na vstupnom či transferoch," dodal Vladimir Šalajev. 


Tagy: Slovan Bratislava KHL Medveščak Záhreb

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA