VIDEO Ibrahimovič a spol. kurióznu situáciu neustáli: PSG v bláznivom závere prišiel o výhru

Zlatan Ibrahimovič oslavuje vedúci gól PSGZlatan Ibrahimovič oslavuje vedúci gól PSG Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain remizovali v úvodnom sobotňajšom stretnutí 25. kola Ligue 1 s SM Caen 2:2. Minútu pred koncom pritom viedli 2:0, v závere však dohrávali len s ôsmimi hráčmi v poli, čo hostia dokonale využili a natiahli šnúru bez prehry už na päť zápasov.

Francúzskeho šampióna naštartoval už v 2. minúte Zlatan Ibrahimovič, ktorý špičkou kopačky umiestnil do siete center Auriera z pravej strany. Domáci aj v ďalšom priebehu držali duel vo svojich rukách, no zo série šancí sa ujala až Lavezziho presná prízemná ľavačka do opačného rohu brány - 2:0. Hoci mali Parížania zápas herne pod kontrolou, pre zranenia Auriera a Lucasa dohrávali zápas po vyčerpaní všetkých striedaní len s ôsmimi hráčmi v poli, čo hostia v závere dokonale využili. V 89. minúte znížil Emilian Sala a v druhej minúte nadstaveného času zariadil deľbu bodov presnou strelou z priameho kopu Herve Bazile.

Dôležitý duel sa hral v sobotu večer v Lens. Domáci strácali v zostupovej zóne z 19. priečky na osemnásty Evian TG len bod, no dôležitý duel nezvládli a s tabuľkovým susedom prehrali 0:2. Chuť víťazstva tak neokúsili už v siedmom zápase v rade vrátane vloženého zápasu domáceho pohára do ligového programu.

Paríž St. Germain - SM Caen 2:2 (2:0)
Góly: 2. Ibrahimovič, 40. Lavezzi - 89. Sala, 90.+2 Bazile

RC Lens - Evian TG 0:2 (0:2)
Góly: 19. a 35. Duhamel.
ČK: 90.+2 Baal - 90.+2 Wass

OSC Lille - OGC Nice 0:0
ČK: 41. Sidibe (Lille)

FC Nantes - SC Bastia 0:2 (0:1)