Slovan sa s klziskami súperov KHL rozlúčil šiestou prehrou v rade

Sprava: Andrej Šťastný zo Slovana a Vladimir Antipov z ČerepovcaSprava: Andrej Šťastný zo Slovana a Vladimir Antipov z Čerepovca Zdroj: SITA

ČEREPOVEC - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili svoje účinkovanie na klziskách súperov v prebiehajúcej sezóne KHL prehrou. Severstaľu Čerepovec podľahli v nedeľu 2:4 a sériu negatívnych výsledkov natiahli už na šesť zápasov. V tabuľke Západnej konferencie sú naďalej na poslednej štrnástej priečke a vzhľadom na maximálny počet bodov, ktorý ešte majú šancu získať, môžu poskočiť už len o jedno miesto.

Od úvodného buly panovala v Čerepovci hokejová nuda, zápasu chýbal náboj a brankári až na niekoľko zábleskov veľa práce nemali. Obraz hry sa po prestávke výrazne zmenil a vďaka zvýšenému pohybu aktérov padli aj dva góly. V oboch prípadoch však lovil puk zo siete Backlund a hoci zníženie mal na hokejke Surový, v zakončení ho zradila šťastena. Tú na začiatku tretej tretiny nepotrebovala ukážková kombinácia gólového Nagya s Tičarom, na druhej strane však ani podobná akcia s koncovkou Černova. Hoci Tičar desať minút pred koncom ešte zdramatizoval zápas, bodku za ním dal napokon domáci Kovyršin.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa rozlúčia s prebiehajúcou sezónou sériou troch domácich duelov postupne s Dinamom Riga, SKA Petrohrad a Jokeritom Helsinki.

Severstaľ Čerepovec - Slovan Bratislava 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 26. Kagarlickij, 31. Monachov (Stasenko, Kupcov), 48. Černov (Kagarlickij, Mons), 55. Kovyršin - 42. Nagy (Tičar), 50. Tičar (Sersen, Nagy). Rozhodovali: Gašilov, Gusev - Aľošin, Sazonov, vylúčení: 5:8 navyše Murley (Slovan) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4182 divákov

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek - Arzamascev, Šinin, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Lukin - Trubačjov, Truňov, Thuresson - Bučnevič, Kovyršin, Kazakovcev - Mons, Černov, Kagarlickij - Monachov, Kupcov, Nikoncev - Berdnikov

Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Brejčák, Barker, Kozák, Mihalik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Kudrna - Rehák, Surový, Bartovič - Lunter, White

Úvodná tretina sa niesla vo vlažnom tempe. Oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany a v herných prechodoch zo stredného pásma do toho útočného im chýbalo viac chuti. Výkon domácich, ktorí stále hrali o postup do play off, výrazne zaostal za očakávanými predpokladmi. Aj preto sa Slovanu postupom času otvoril priestor na občasné prebudenie divákov na tribúnach. V 10. minúte ako prví zahrozili domáci, Kazakovcev však Backlunda v úniku neprekonal. Slovan odpovedal rovnakou kartou, ale Mihalikova strela našla svoj cieľ len vo výstroji Štěpánka. Ten sa vytiahol aj pri Nagyovom úniku po ľavej strane, zakončenie najproduktívnejšieho hráča "belasých" sa však ani zďaleka nedalo radiť do kategórie nebezpečných.

Po prestávke nastal výrazný herný obrat. Zvýšený pohyb oboch tímov otvoril stredné pásmo, čoho výsledkom boli možnosti na rýchle úniky. Presne taký prišiel v 23. minúte, koncovku Černova však vyriešil Backlund a následná dorážka Kagarlického skončila na pravej žŕdke. Ten istý hráč si následne odsedel menší trest a po návrate na ľad sa k nemu pred bránkoviskom šťastne odrazil puk, aby otvoril skóre - 1:0. Čerepovec bol aktívnejším tímom a po polovici stretnutia sa radovali jeho hráči aj druhýkrát. Defenzíva "belasých" nechala Backlunda v štichu, puk po vyrazení Stasenkovej strely neupratala do bezpečia a Monachov zvýšil na 2:0. Slovan bol v ofenzíve bezzubý, ale prišla 38. minúta a Surového zakončenie z brejku, ktoré sa opticky zdalo byť gólové. V hre sa však pokračovalo bez prerušenia a až počas toho najbližšieho po takmer dvoch minútach rozhodcovia napriek ostrým prostestom "belasých" gól neuznali.

Vykúpenie z frustrácie priniesol až Nagy v 42. minúte, ktorý si elegantne vymenil puk s Tičarom a znížil na 1:2. Hostia chytili druhý dych, no už v 44. minúte im opäť mohol skomplikovať situáciu Černov. Keďže sa mu to nepodarilo, počkal si na ďalšiu príležitosť a o štyri minúty neskôr po rovnako peknej kombinácii zodvihol ruky nad hlavu - 3:1. Dráma pokračovala a desať minút pred koncom znížil v brejku po Sersenovej prihrávke Tičar. Slovan v následnej presilovke zovrel súpera pred Štěpánkom, no puk za jeho chrbát neprepasíroval. Jednoduchý recept mu ukázali domáci počas svojej početnej prevahy, Kovyršin obkorčuľoval bránku a prestrelil Backlunda. Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, ale ku gólu to už neviedlo.

Viac o téme: Slovan Bratislava Severstaľ Čerepovec