VIDEO Chelsea v Paríži s remízou a dobrou východiskovou pozíciou pred odvetou

Zlatan Ibrahimovič v súboji s Garym CahillomZlatan Ibrahimovič v súboji s Garym Cahillom Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain remizovali v utorňajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2014/2015 v Parku Princov s Chelsea Londýn 1:1. V Paríži sa v repríze minuloročného štvrťfinále hrali od úvodu "taktické šachy".

"The Blues" pozorne bránili, ale mohli inkasovať v 11. minúte po hlavičke dôrazného Ibrahimoviča, brankár Courtois bol ale na mieste. Ďalšia šanca domácich prišla až po polhodine hry, Cavaniho hlavičku ale Courtois opäť pokryl. A tak sa skóre menilo na druhej strane v 36. minúte. Akcia tria obrancov zaskočila domácu defenzívu, Terryho center pätičkou podvihol Cahill a Ivanovič hlavičkou nezadržateľne skóroval.

Druhý polčas začali hostia takticky zoradení do obranných blokov, ale domáci ich zľahka prekonali v 54. minúte. Center Matuidiho z ľavej strany akoby odignorovalo kvarteto obrancov hostí, Cahill na loptu nedočiahol a úplne osamotený Cavani hlavičkovým koníčkom z päťky vyrovnal. Povzbudený PSG mohol Chelsea zasadiť druhú ranu v 60. minúte, Ibrahimovič sa predral po narážačke do zakončenia, ale zblízka Courtoisa neprekonal, a dorážku Lavezziho obrancovia zblokovali. V 80. minúte pekne prenikol do pokutového územia Cavani, ale jeho strela tesne minula bránu hostí. V nadstavenom čase mohol o výhre PSG rozhodnúť hlavou Ibrahimovič, ale Courtois vytiahol skvelý zákrok a tak sa zrodila remíza 1:1. Paríž doma neprehral v pohárovej Európe už 33 zápasov v sérii.

Paríž St. Germain - Chelsea Londýn 1:1 (0:1)
Góly: 54. Cavani - 36. Ivanovič, ŽK: van der Wiel, Verratti - Ivanovič, Fabregas, rozhodoval: Cakir (Tur.), 47.000 divákov.

PSG: Sirigu - van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell - Verratti, David Luiz, Matuidi - Lavezzi (81. Pastore), Ibrahimovič, Cavani

Chelsea: Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Matič - Willian (79. Cuadrado), Fabregas (83. Oscar), Hazard - Diego Costa (82. Remy)

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Jose Mourinho Chelsea Londýn Paríž St. Germain