VIDEO Ovečkin opäť a rozpútal vášne: Ruskú hviezdu oblial fanúšik pivom!

Alexander OvečkinAlexander Ovečkin Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Ruský hokejista Alexander Ovečkin sa dostal po pár dňoch opäť do pozornosti zámorských médií nie iba pre streleckú formu. V utorok v stretnutí na ľade Pittsburghu bol kapitán Washingtonu iniciátorom zvýšenia nervozita hráčov oboch tímov.

V úvode tretej tretiny sekol hokejkou do členka obrancu Penguins Krisa Letanga. Elitný zadák Penguins potom kĺzajúc sa po ľade narazil hlavou do mantinelu a na pár minút zmizol následne v útrobách štadióna. Rozhodcovia neposúdili zákrok Ovečkina ako faul.

"Chcel som vystreliť puk, Letang ho mal medzi korčuľami. Nemyslím si, že som porušil pravidlá. Nanešťastie, spadol a udrel sa o mantinel. Teraz je už v poriadku," uviedol podľa webu NHL Ovečkin. Zákrok vyprovokoval k viacerým incidentom ďalších hráčov. Hneď v nasledujúcom striedaní sa do ruskej hviezdy pustili Chris Kunitz a David Perron a dali jej pár krosčekov. Moskovčan zobral situáciu s úsmevom a v pokračujúcej hre tvrdo narazil Kunitza na mantinel. "Nepáčil sa mi ten zákrok na Letanga. Niečo podobné by som nechcel vidieť na ľade. Ovečkina mali potrestať," tvrdil sklamaný tréner Penguins Mike Johnston.

Pri ďalšom vhadzovaní domáci Maxim Lapierre dal ešte pred vhodením puku hlavičku Ericovi Fehrovi a mela bola na svete. V čase jej trvania oblial jeden z fanúšikov Ovečkina na striedačke pivom. Rus sa napokon tešil s Washingtonom z výhry 3:1, na ktorej sa podieľal 37. gólom v sezóne, čím si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže.

O Ovečkinovi sa v zámorí hovorilo veľa aj po minulotýždňovom súboji v Anaheime, kde sa zaiskrilo medzi ním a Ryanom Getzlafom. Lídri svojich tímov sa dostali niekoľkokrát do konfliktných situácií a nechýbala ani hádka. V prvej tretine spadol Ovečkin na ľad po tvrdom seknutí od Getzlafa. Kapitánovi Anaheimu sa nepáčilo narazenie od Rusa na mantinel i jeho pád po sekaní a pustil sa slovne do súpera, neskôr ho obvinil z filmovania. "Možno mi len závidí. Na hlave mám vlasy, on nie. Môžeme hovoriť na túto tému celý deň. Verím, že to povedal iba preto, že bol frustrovaný z prehry. Nemyslím si, že by ma mali nazývať v tejto lige podvodníkom. Jednoducho ma udrel hokejkou a ja som spadol. To je celé," zareagoval na incident z nedele Ovečkin.

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin