VIDEO Škrtel aj Hubočan ustrážili ofenzívu súperov, Legia s Kuciakom neuspela

Demba Ba a Martin Škrtel (vpravo) v súboji o loptuDemba Ba a Martin Škrtel (vpravo) v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - FC Liverpool s Martinom Škrtelom na stopérskom poste zvíťazil na Anfield Road nad Besiktasom Istanbul 1:0. Jediný gól na šance chudobného stretnutia stretnutia zaznamenal v 84. minúte z jedenástky kontroverzný taliansky útočník Mario Balotelli.

Medzi žrďami Legie Varšava sa predstavil slovenský brankár Dušan Kuciak, ktorého dokázal prekonať len poľský legionár v službách Ajaxu Amsterdam Arkadiusz Milik. Legia napokon podľahla 0:1.

V strede defenzívy Dinama Moskva nastúpil Tomáš Hubočan a ruský tím uhral nádejnú bezgólovú remízu na pôde Anderlechtu Brusel, hoci hral od 75. minúty bez vylúčeného hráča.

Súboj dvoch bývalých európskych šampiónov Celtic Glasgow - Inter Miláno priniesol prvopolčasové gólové hody. Diváci videli päť presných zásahov, až tri z nich v sieti domáceho brankára. Aspoň remízu 3:3 pre škótskych hostiteľov zachránil v nadstavenom čase Guidetti.

Anderlecht Brusel (Belg.) - Dinamo Moskva (Rus.) 0:0
ČK: 75. Büttner (Dinamo Moskva) po 2. ŽK, rozhodoval: Zwayer (Nem.)
Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva) odohral celý duel

FC Liverpool (Angl.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 1:0 (0:0)
Gól: 85. Balotelli (z pok. kopu), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý duel.

Tottenham Hotspur (Angl.) - AC Fiorentina (Tal.) 1:1 (1:1)
Góly: 6. R. Soldado - 36. Basanta, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

Celtic Glasgow (Škót.) - Inter Miláno (Tal.) 3:3 (2:3)
Góly: 24. S. Armstrong, 26. Campagnaro (vlastný), 90.+ Guidetti - 13. a 45. R. Palacio, 4. X. Shaqiri, rozhodoval: Vad (Maď.)

EA Guingamp (Fr.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 2:1 (0:1)
Góly: 72. Beauvue, 75. M. Diallo - 19. Miguel Veloso, ČK: 39. Jarmolenko, 45. Belhanda (obaja Dynamo Kyjev), rozhodoval: Vinčić (Slovin.)

FC Villarreal (Šp.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 2:1 (1:0)
Góly: 32. I. Uche, 54. Čeryšev - 48. Soriano (z pok. kopu), rozhodoval: Madden (Škót.)

Ajax Amsterdam (Hol.) - Legia Varšava (Poľ.) 1:0 (1:0)
Gól: 35. Milik, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)
Dušan Kuciak odchytal celý duel, Ondrej Duda (obaja Legia Varšava) nefiguruje v zápise o stretnutí

FC Sevilla (Šp.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 1:0 (0:0)
Gól: 70. Iborra, rozhodoval: Stavrev (Mac.)

Viac o téme: Martin Škrtel FC Liverpool Demba Ba Besiktas Istanbul