Slávny taliansky klub v problémoch: Neodohrajú zápas, lebo nemajú na elektrinu!

Hráči talianskeho klubu FC Parma
Hráči talianskeho klubu FC Parma

PARMA - Nedeľňajší zápas najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A medzi FC Parma a Udinese sa neuskutoční. Dôvodom sú finančné ťažkosti domáceho klubu, ktorý nedokáže pokryť náklady na bezpečnosť a elektrinu. Duel sa podľa usporiadateľov mohol odohrať len bez prítomnosti divákov, čo odmietla národná federácia. Parma, ktorá okupuje posledné miesto v tabuľke, opäť zmenila nedávno majiteľa.

Stal sa ním Giampietro Manenti, ktorý organizáciu kúpil od rusko-cyperského konzorcia. Klubu už skôr vedenie súťaže odpočítalo jeden bod za neuhradenie miezd a pre neutíchajúce finančné problémy zrejme dôjde aj k ďalším sankciám. O náhradnom termíne stretnutia sa ešte nerozhodlo. Klub prišiel v utorok aj o tri dodávky a jeden osobný automobil, ktoré využíval v tréningovom centre. Vedenie nesplnilo ani podmienku do pondelka 16. februára uhradiť hráčom dlžné výplaty a nezaplatilo ani dlhy na daniach, mal si preto zobrať 30-miliónovú pôžičku v niektorej z európskych bánk.

Klub má údajne pod zmluvou vyše 160 hráčov vrátane Slovákov Pavla Bajzu a Lukáša Haraslína a topí sa v dlhoch. Pre neskoré plnenie finančných záväzkov dokonca v jesennej časti prišlo o jeden bod v tabuľke Serie A. Parma v minulosti vyhrala Pohár UEFA i Pohár víťazov pohárov. V januári z tímu pre dlhy odišiel útočník Antonio Cassano. Informácie zverejnila Gazzetta dello Sport.


Tagy: Udinese Calcio FC Parma

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA