VIDEO Prekvapenia v Premier League: Chelsea remizovala s Burnley, United podľahli Swensea

Antonio Valencia a Wayne Routledge v súboji o loptuAntonio Valencia a Wayne Routledge v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn senzačne zakopli v sobotňajšom dueli 26. kola Premier League. Líder tabuľky doma iba remizoval s nováčikom z Burnley 1:1, keď dohrával s desiatimi hráčmi. Na čele tabuľky má priebežne náskok ôsmich bodov na druhý Manchester City, ktorý mal k dobru večerný duel s Newcastlom.

Chelsea doma potvrdzovala úlohu favorita od 14. minúty po góle obrancu Branislava Ivanoviča. Ten skóroval zblízka po akcii Edena Hazarda. Do problémov sa ale dostali domáci v 70. minúte - po červenej karte predčasne putoval pod sprchy Nemanja Matič, ktorý pri odplácaní sotil do protihráča. Burnley presilovku využilo deväť minút pred koncom, keď sa Ben Mee presadil hlavičkou po rohovom kope.

Na tretie miesto sa posunul Arsenal Londýn vďaka triumfu 2:1 na ihrisku Crystal Palace. Už v 8. minúte premenil penaltu Santi Cazorla, ešte do prestávky zvýraznil náskok hostí Olivier Giroud, domáci v závere už iba korigovali. Arsenal tak predstihol Manchester United, ktorý prehral vo Swansea 1:2. Ander Herrera síce dostal favorita do vedenia, ale Ki Song-jung okamžite odpovedal a cenné víťazstvo zariadil pre Swansea v 73. minúte po strele Jonjo Shelveyho tečom Bafetimbi Gomis.

V záverečnom sobotňajšom stretnutí zvíťazil druhý tím poradia Manchester City na vlastnom štadióne nad Newcastlom United vysoko 5:0. Skóre otvoril už v 2. min z pokutového kopu Sergio Agüero, v prvom polčase zvýšili náskok domácich Samir Nasri a Edin Džeko. Po zmene strán ešte v krátkom časovom rozpätí dva góly pridal David Silva. "Citizens" znížili náskok "The Blues" na čele Premier League na päť bodov.

Sunderland – West Bromwich Albion 0:0

Swansea City – Manchester United 2:1 (1:1)
Góly: 30. Ki Song-jung, 73. Shelvey – 28. A. Herrera

Aston Villa – Stoke City 1:2 (1:1)
Góly: 20. Sinclair – 45. Diouf, 90.+3 Moses (z 11m), ČK: 90.+3 Vlaar (Aston)

Crystal Palace – Arsenal Londýn 1:2 (0:2)
Góyl: 90.+4 Murray – 8. Cazorla (z 11m), 45.+1 Giroud

Hull City – Queens Park Rangers 2:1 (1:1)
GólY: 16. Jelavič, 89. N'Doye – 39. Austin, ČK: 33. Barton (QPR)