VIDEO Hrdinom londýnskeho derby Kane, Liverpool so Škrtelom vyhral v Southamptone

Harry Kane a jeho oslavyHarry Kane a jeho oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v šlágri nedeľňajšieho programu 26. kola anglickej Premier League na ihrisku Southamptonu 2:0. "The Reds" sa už v 3. min dostali do vedenia zásluhou Philippeho Coutinha, tri body pre hostí poistil v 73. min hviezdny krídelník Raheem Sterling.

V drese Liverpoolu odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Martin Škrtel. Liverpool je momentálne vo forme, zverenci trénera Brendana Rodgersa prehrali naposledy v lige 14. decembra na pôde Manchestru United (0:3), odvtedy vyhrali sedem zápasov a v troch sa zrodila remíza. FCL sa vďaka zisku troch bodov dostal na 6. miesto pred Tottenham a už je len o tri body za tretím Arsenalom Londýn. Southampton zostal na 5. pozícii, pred Liverpoolom má jednobodový náskok.

Strelec Harry Kane zachránil bod pre Tottenham doma proti West Hamu United. Dvadsaťjedenročný útočník vyrovnal na 2:2 v nadstavenom čase druhého polčasu, keď mal k dispozícii pokutový kop. Ten síce nepremenil, ale následnú odrazenú loptu "upratal" za chrbát brankára hostí Adriána. Domácim poriadne tieklo do topánok, desať minút pred koncom ešte prehrávali 0:2. West Ham nevyužil šancu na prerušenie trojzápasovej šnúry bez víťazstva, dosiahol tretiu remízu po sebe.

Posledný tím súťaže Leicester City uchmatol bod z ihriska liverpoolskeho Evertonu, hoci ešte dve minúty pred koncom viedol. Na konečných 2:2 upravil paradoxne vlastným gólom veterán Matthew Upson.

Tottenham Hotspur - West Ham United 2:2 (0:1)
Góly: 81. Rose, 90.+ Kane - 22. Kouyaté, 62. D. Sakho

Everton FC - Leicester City 2:2 (0:0)
Góly: 57. Naismith, 88. Upson (vla.) – 63. Nugent, 70. Cambiasso

FC Southampton - FC Liverpool 0:2 (0:1)
​Góly: 3. Coutinho, 73. Sterling /M. Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas/

Viac o téme: Tottenham Hotspur Harry Kane