VIDEO Ďalšie zaváhanie Rimanov: Iba remizovali, strata na Juve sa prehlbuje

Francesco Totti oslavuje gólFrancesco Totti oslavuje gól Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím v 24. kole talianskej ligy opäť stratili a na prvý Juventus strácajú po remíze 1:1 vo Verone z druhej pozície už deväť bodov. Rimania síce na pôde pätnásteho celku tabuľky viedli po góle kapitána Tottiho, ešte do prestávky ale domáci vyrovnali zásluhou vlastnej bránky Keitu. V druhom polčase sa už skóre nezmenilo a AS tak remizovalo šiestykrát z posledných siedmich ligových zápasov.

Naopak druhý rímsky klub Lazio otočil domáce stretnutie s Palermom a poskočil na štvrté miesto tabuľky pred Fiorentinu, ktorú však zápas aktuálneho kola stále čaká. Tri body si pripísal aj AC Miláno, ktorý porazil Cesenu 2:0.

Vo večernom súboji Fiorentina doma iba remizovala s FC Turín 1:1 a patrí jej 5. priečka v tabuľke.

AC Miláno - Cesena 2:0 (1:0)
Góly: 22. Bonaventura, 90. Pazzini (z 11 m)

Empoli - Chievo Verona 3:0 (1:0)
Góly: 22. Rugani, 46. a 67. Maccarone

Lazio Rím - Palermo 2:1 (1:1)
Góly: 33. Mauri, 78. Candreva - 26. Dybala, ČK: 90.+5 Barreto (Palermo)

Hellas Verona - AS Rím 1:1 (1:1)
Góly: 38. Keita (vl.) - 26. Totti