Plesník prehovoril o alkoholovom škandále: Z prešľapu v priamom prenose viní aj kolegov!

Ján PlesníkJán Plesník Zdroj: rtvs

BRATISLAVA - Tri týždne od obrovského prešľapu sa Ján Plesník rozhodol prehovoriť. Skúsený športový komentátor sa previnil tým, že komentoval euroligový zápas košických Good Angels v podnapitom stave. Ako následok za tento incident sa po 34 rokoch rozhodol dať výpoveď v RTVS.

"Vyše štyroch rokov som vôbec nepil. Bola to skratová situácia. Sám som si nevedel vysvetliť, čo sa stalo, pretože som nikdy predtým také niečo neurobil. Nikdy predtým som si nevypil, ale stáva sa," povedal Plesník v rozhovore pre Rádio Expres.

Po skončení zápasu údajne nafúkal 1,5 promile. Médiá ihneď začali rozoberať prešľap športového komentátora a ten sa rozhodol dať v RTVS sám výpoveď. "V televízii som pracoval 34 rokov. Za mnou je kopa práce, za ktorú sa nemusím hanbiť. Ja som inak veselý človek. Neprajníkov mám minimum a zároveň som nekonfliktný typ. Na to, aby som sa dostal k tomu negatívu, som musel povedať aj toto, aby si ľudia o mne nemysleli, že som ožran, ktorý chodí každý druhý deň do roboty opitý." 

Od spomínaného incidentu je stále bez fleku, ale o pracovnú budúcnosť sa neobáva. Údajne mal už dve ponuky od športových televízii. "V živote sa človek dopustí sem-tam aj chyby. Každý robí chyby, ale iba hlupák pri nich ostáva. Ja verím, že už taký hlupák nebudem. Niektorým ľudom by nestačili ani dva-tri životy, čo som ja absolvoval. Bol som na desiatich olympiádach, komentoval som majstrovstvá sveta v boxe. Nedopustil som sa žiadneho kriminálneho činu. S úsmevom na tvári pôjdem ďalej a verím, že sa zapojím do pracovného procesu, tak aby som prinášal mne aj mojim fanúšikom radosť."

V rozhovore priznal aj sklamanie. Mrzelo ho hlavne (ne)konanie jeho kolegov, ktorí mu v takom stave vôbec nebránili posadiť sa pred mikrofón. "Riaditeľ RTVS Václav Mika či Marcel Merčiak to tiež nechápali. Mali to riešiť okamžite a neprerástlo by to až do takého rozmeru. Ale zas nebola by až taká zábava na Slovensku. Stalo sa, čo sa stalo. Ja som to v plnej miere zobral na seba. Človek by v takej situácii mal byť rovný, nemal by byť krivák a vyhovárať alebo klamať. Moji spolupracovníci mohli tomu určite zabrániť," dodal Plesník.

Na otázku, či si ešte niekedy dá alkohol, odpovedal jasne. "Samozrejme, nepijem. Povedal som si, že to zostane tam." 
 

Viac o téme: Ján Plesník
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: RTVS
  • Zdroj: sportky.sk

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy