VIDEO Laco sa v KHL dočkal premiérového bodového zápisu, uspešný aj Jurčina

Ján Laco Ján Laco Zdroj: facebook.com/hcbarys

MOSKVA - Slovenský hokejový brankár Ján Laco z Barysu Astana dosiahol v posledný hrací deň základnej časti Kontinentálnej ligy (KHL) asistenciu. Tridsaťtriročný rodák z Liptovského Mikuláša si pripísal v utorkovom domácom zápase proti Nižnému Novgorodu na konto prihrávku pri góle Talgata Žailauova v 13. min na 2:0. Pre Laca to bol vôbec prvý bod v KHL. Astana napokon vyhrala 4:2 a do play-off pôjde z 5. miesta Východnej konferencie. Vo vyraďovacej časti sa kazašský tím stretne s Avangardom Omsk, ktorý v utorok prehral doma s Novokuzneckom 2:3 po predĺžení.

Bod za asistenciu si do štatistík pripísal aj slovenský obranca Dinama Riga Milan Jurčina. Bývalý hráč Washingtonu Capitals prihral na gól Miksovi Indrašisovi v 4. min, jeho presný zásah otvoril skóre duelu na ľade Atlantu Mytišči. Riga potom pridala aj druhý gól, ale to bolo zo strany hostí všetko. Tí následne do konca zápasu inkasovali až sedemkrát a prehrali vysoko 2:7. Riga ani Mytišči nepostúpili do play-off.

V derniére základnej časti neuspelo Dinamo Minsk pod taktovou slovenského kouča Ľubomíra Pokoviča. Bieloruský zástupca v KHL prehral v Moskve s Dinamom 1:3. Minsku to však v súvislosti s play-off nijako neublížilo, vo vyraďovacej časti narazí na helsinský Jokerit, ktorý od 19.00 h hrá v Bratislave proti Slovanu.

Vo veľkom štýle zakončil základnú časť líder Východnej konferencie Ak Bars Kazaň. Ruský klub vyhral na ľade Nižnekamska 6:0, o svojom úspechu rozhodol už v prvej tretine, v ktorej súpera prevýšil jednoznačne 4:0. Potom v tréningovom tempe domácim v zostávajúcich dvoch tretinách strelil po jednom góle. Kazaň sa v 1. kole play-off stretne s Jekaterinburgom, ten v utorok prehral v Čeľabinsku 2:3 po sam. nájazdoch.

Atlant Mytišči - Dinamo Riga 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
Góly: 24. a 46. Taratuchin, 20. Babčuk, 22. Levickij, 23. Černov, 44. Novopašin, 52. Sošnikov - 4. Indrašis (JURČINA), 9. Meija

Dinamo Moskva - Dinamo Minsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 32. Volkov, 49. Višnevskij, 60. Karsums - 36. Linglet

HK Soči - Lada Togliatti 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 9. Warn, 22. A. Kosticyn, 45. Sčastlivyj - 57. Zaťovič

Viťaz Podoľsk - CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 44. Mamin - 39. Žafiarov, 61. I. Makarov

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 47. Gorochov, 65. Galimov - 15. Mons

Neftechimik Nižnekamsk - Ak Bars Kazaň 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Góly: 3. a 16. I. Nikulin, 2. S. Kosticyn, 8. Lukojanov, 31. Mirnov, 55. Zacharčuk

Jugra Chanty-Mansijsk - Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 11. Gusev, 26. P. Medvedev, 50. Buľanskij, 65. Koroľuk - 17. a 57. Brent, 59. Juňkov

Traktor Čeľabinsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Quint, 35. Martin Růžička, rozhodujúci sam. nájazd: Pare - 7. Antonov, 39. Jemelin

Avangard Omsk - Metallurg Novokuzneck 2:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 27. a 34. ŠIrokov - 50. Romanov, 60. Komaristyj, 65. Maľcev

Barys Astana - Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly: 3. Dawes, 13. Žailauov (J. LACO), 50. Antropov, 59. Puškarjov - 38. a 46. Dvurečenskij

Salavat Julajev Ufa - Sibir Novosibirsk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 24. Mereskin, 30. Hartikainen, 43. Slepyšev - 29. Šumakov, 59. Bobrov

Admiral Vladivostok - Amur Chabarovsk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 18. Bergfors, 35. Jan Kolář, 43. Li, 46. Sigariov, 54. Wandell (z tr. strieľania), 55. Ušenin

Viac o téme: Ján Laco Nižny Novgorod Barys Astana