VIDEO Juventus v Turíne nezaváhal: Tévez a Morata zariadili triumf nad Dortmundom

Álvaro Morata oslavuje gól JuventusuÁlvaro Morata oslavuje gól Juventusu Zdroj: SITA

TURÍN - V druhom utorňajšom osemfinále na štadióne Juventusu Turín zvíťazili domáci nad Borussiou Dortmund 2:1. O triumfe favorizovaných domácich rozhodol v 43. minúte Álvaro Morata.

V Turíne začali "bianconeri" náporom, mali viac loptu na kopačkách a svoju prevahu  zužitkovali v 13. minúte. Morata potiahol po ľavej strane, po zrýchlení sa cez obrancu dostal k prudkému zakončeniu, brankár Borussie Weidenfeller loptu len vyrazil presne pred dobiehajúcého Teveza a ten do prázdnej brány už nemal problém doraziť. Výber kouča Jürgena Kloppa nezvesil hlavy a na nohy ho postavila v 18. minúte chyba stopéra Chielliniho, ktorý sa pošmykol, Reus si loptu naviedol na stred šestnástky a rutinérskou strelou prekonal Buffona. Po polhodine hry napriahol nebezpečne hosťujúci Sahin, ale Buffon domácich podržal. "Stará dáma" udrela krátko pred polčasom, Pogba z ľavej strany nacentroval do päťky, kde nepokrytý Morata trafil do odkrytej brány.

V 58. minúte tvrdo, no len do stredu domácej bránky pálil Immobile. Borussia mala viac z hry, lepšie kombinovala, ale nevedela si vypracovať čistú šancu. Na druhej strane ju mohol definitívne poslať do kolien Tévez v 72. minúte, ale tesne minul pravú tyč. Neujala sa ani veľká šanca domáceho Pereyru v 86. minúte. Taliansky šampión doma neprehral už v 47. súťažnom zápase za sebou a do odvety v Dortmunde (18. marca) pôjdu zverenci kouča Massimiliana Allegriho v lepšej pozícii.

Juventus Turín (Tal.) - Borussia Dortmund (Nem.) 2:1 (2:1)
Góly: 13. Tévez, 43. Morata - 18. Reus, ŽK: 48. A. Vidal, 79. R. Pereyra (obaja Juventus), rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo (37. R. Pereyra), Pogba - A. Vidal (86. Padoin) - Tévez (89. Coman), Morata

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (32. Ginter), Papastathopulos (46. Kirch), Hummels, Schmelzer - Ilkay Gündogan, Nuri Sahin - Aubameyang, Mchitarjan, Reus - Immobile (76. Blaszczykowski)

Viac o téme: Borussia Dortmund Juventus Turín Marco Reus Álvaro Morata
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR