Fanúšikovia vyčíňali: Prerušený zápas v Rotterdame, po červenej karte prišlo besnenie

Fanúšikovia Rimanov v RotterdameFanúšikovia Rimanov v Rotterdame Zdroj: FB

ROTTERDAM - Listinu osemfinalistov skompletizoval AS Rím, ktorý si v dramatickom dvojzápase proti Feyenoordu Rotterdam vybojoval postup po výsledkoch 1:1 doma a 2:1 vonku. Aj štvrtkový duel poznačili rovnako ako uplynulý týždeň výtržnosti holandských fanúšikov.

Už pred zápasom polícia zadržala sedemnásť podporovateľov miestneho Feyenoordu a jedného talianskeho prívrženca AS Rím, pred týždňom zatkla a následne pokutovala 23 členov "tvrdého jadra" z Rotterdamu.  Podľa policajného hovorcu Gijsa van Nimwegena bol zásah nutný kvôli niekoľkým potýčkam, držaniu pyrotechniky a neuposlúchnutiu policajných príkazov. Dvaja ľudia mali pri sebe nôž, ich národnosť však neuviedol. Polícia sa snažila predísť incidentom podobným tým z minulého štvrtka v Ríme, kde skupina niekoľkých stoviek priaznivcov holandského tímu zaútočila v centre talianskeho hlavného mesta na políciu a poškodila nedávno zreštaurované Fontanu della Barcaccia.

To však nebolo všetko. V 54. minúte sa domáci nestotožnili s rozhodnutím hlavného rozhodcu, ktorý diskutabilne vylúčil Mitchella te Vredeho. Fanúšikovia Feyenoordu preto nahádzali na ihrisko predmety a stretnutie bolo na 20 minút prerušené. Po niekoľkých minútach prerušenia sa v dueli pokračovalo, Feyenoord síce vyrovnal, ale vzápätí hneď inkasoval a duel dohral ešte aj bez vylúčeného brankára Erwina Muldera.

Viac o téme: AS Rím Feyenoord Rotterdam
  • Zdroj: TASR, ČTK