Prvé kolo play-off KHL prekvapenie neprinieslo: Úspešný vstup CSKA aj Petrohradu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: cska-hockey.ru

MOSKVA - Hokejisti SKA Petrohrad pohodlne vstúpili do play-off Kontinentálnej ligy (KHL), keď v piatkovom prvom zápase štvrťfinále Západnej konferencie zdolali doma Torpedo Nižnij Novgorod 6:3. Zverenci trénera Viačeslava Bykova, ktorí viedli už aj 6:1, rozhodli o svojom víťazstve v úvodných dvoch tretinách. Hostia v záverečnej časti hry už len kozmeticky upravili výsledok.

Víťazne začal aj líder po základnej časti CSKA Moskva, ktorý si poradil s nováčikom zo Soči 3:0. Vývoj duelu bol však vyrovnaný, "vojaci" sa ujali vedenia už po 47 sekundách, no poisťovací zásah pridali až tri minúty pred koncom zásluhou vyhláseného bitkára Jevgenija Arťuchina. Do prázdnej bránky stanovil konečný rezultát Slovinec Jan Muršak. Vedenia v sériách hraných na štyri víťazstvá sa ujal aj Dinamo Moskva.

Výsledky piatkových prvých stretnutí štvrťfinále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

CSKA Moskva - HK Soči 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série: 1:0
Góly: 1. Hjalmarsson (S. da Costa), 57. Arťuchin (Žafiarov), 60. Muršak (Hjalmarsson)

SKA Petrohrad - Torpedo Nižnij Novgorod 6:3 (3:1, 3:0, 0:2) - stav série: 1:0
Góly: 2. Šipačov (Dadonov, Kuteikin), 6. Martensson (Thoresen), 11. Kablukov (Burdasov), 24. Červenka, 34. J. Ericsson (Čudinov, Thoresen), 40. Dadonov - 20. Immonen (Salminen, Wolski), 46. Wolski (Immonen, A. Makarov), 51. Immonen

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 24. Mosaľov, 24. Briukvin (F. Novák), 49. Gorovikov (Robinson, Mosaľov) - 2. Thörnberg (Loktionov)

Viac o téme: Dinamo Moskva SKA Petrohrad CSKA Moskva