VIDEO Slovan doma v šlágri podľahol Žiline a výrazne si znížil majstrovské šance

Bojan Letič zo Žiliny, Lester Peltier zo Slovana a Jozef Piaček zo ŽilinyBojan Letič zo Žiliny, Lester Peltier zo Slovana a Jozef Piaček zo Žiliny Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti slovenského majstra Slovana Bratislava prehrali v piatkovej ouvertúre jarnej časti Fortuna liga 2014/2015 na Pasienkoch s MŠK Žilina 0:2. Šláger 20. kola medzi 8-násobným šampiónom Slovanom a šesťnásobným MŠK Žilina priniesol prvý polčas plný šancí na domácej strane, no bez gólov.

V tom druhom zaskočil "belasých" gól Lukáša Čmelíka zo 48. minúty a výhru hostí spečatil v 83. minúte Jaroslav Mihalík. Zverenci domáceho trénera Jozefa Chovanca išli do duelu s lídrom tabuľky z piateho miesta s 12-bodovou stratou na MŠK a snahou ešte zdramatizovať boj o titul. Tím kouča Adriána Guľu má však teraz na čele šesťbodový náskok pred druhým AS Trenčín a až 15 bodov na Slovan. Trenčín má k dobru sobotňajší domáci zápas s poslednou Banskou Bystricou.

Na Pasienkoch sa hral skvelý prvý polčas najmä zo strany domácich, Slovan tvrdil poriadne muziku a zimná nerozohranosť v súťažnom zápase sa nepotvrdila. V 7. minúte center Kubíka na zadnú žrď hlavou Peltier nepremenil a rovnaký hráč v 12. minúte po výbornej prihrávke Soumaha nábeh do 16-ky vyriešil len strelou do Volešáka a neujala sa ani Zreľákova dorážka. V 16. minúte po chybe Lupča bežal sám na Volešáka Zreľák, ale gólman hostí tím zachránil dobrým zákrokom. Na druhej strane sa po rýchlej kombinácii lopta napokon odrazila ku Káčerovi, ktorý ale v šanci minul pravú žrď domácej brány. Slovan pokračoval v aktivite, v 24. minúte opäť Zreľák bežal osamotený, situáciu riešil krížnou prihrávkou na Soumaha, jeho nedôraznú strelu do odkrytej brány ale opäť zlikvidoval skvelý Volešák. Na ťažkom mäkkom teréne hostia viac chybovali, v 28. minúte po priťuknutí Soumaha pálil mimo Štefánik. Hral sa rýchly tempo futbal, Slovan bol lepší, v 37. minúte ďalšiu vyloženú šancu zahodil sám pred Volešákom Peltier. Šošoni mohli neefektivitu domácich potrestať vzápätí, Čmelík ale v dobrej pozícii pálil nepresne.

Slovan zaspal začiatok druhého polčasu a tvrdo pykal, keď Čmelík v 48. minúte dorazil do siete vyrazenú strelu Mihalíka z rohu 16-ky, ktorá Pernišovi skočila a vypadla z rúk. V 58. minúte po rohu vyhlavičkoval Škriniar z bránkovej čiary Gorositovu hlavičku. Domáci sa snažili, hostia čakali na brejky. Stále sa hral kvalitný futbal, no šance sa už tak často nerodili. No v 65. minúte mohol druhý gól do siete Slovanu streliť Káčer, pekne si zasekol obrancu na 16-ke, ale Perniš jeho slabý pokus skvele kryl. S ubudajúci silami sa kopili nepresnosti, najmä na strane domácich. V 81. minúte Volešák kryl hlavičku Gorosita, Slovan vrhol sily do záverečného tlaku, ale v 83. minúte prepadol v obrane a Mihalík rutinérsky rozhodol o výhre hostí. Slovan doplatil na neefektívnosť, Žilina vykročila za ziskom siedmeho titulu.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly: 48. Čmelík, 83. Mihalík, ŽK: Kubík - Škriniar, Káčer, Mihalík, rozhodoval: Jaška, 2153 divákov.

Slovan: Perniš - Kotula (77. Niňaj), Gorosito, Saláta, Jablonský - Štefánik, Simovič - Peltier (59. Mészáros), Zreľák, Kubík (77. Ďuriš) - Soumah

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský, Káčer - Čmelík (71. Špalek), Lupčo (87. Škvarka), Mihalík - William (89. Hučko)

Viac o téme: Slovan Bratislava MŠK Žilina