VIDEO Barcelona odčinila ligovú blamáž a priblížila sa Realu: Messi pečatil triumf v Granade

Ivan Rakitič (4), Luis Suárez a Lionel Messi oslavujú gól BarcelonyIvan Rakitič (4), Luis Suárez a Lionel Messi oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA

GRANADA - Futbalisti Barcelony vyhrali v 25. kole španielskej ligy v Granade 3:1 a priblížili sa na bod Realu Madrid. Líder súťaže má však k dobru nedeľňajší domáci zápas s Villarrealom.

Katalánsky tím v domácej súťaži čiastočne odčinil posledné nečakané zlyhanie proti Málage (0:1) a nadviazal na utorkovú výhru 2:1 nad Manchestrom City v úvodnom osemfinále Ligy majstrov.

Barcelonu poslal do vedenia v 25. minúte strelou zblízka Ivan Rakitič. Chorvátsky stredopoliar potom tri minúty po pauze pripravil druhý zásah pre Uruguajčana Luisa Suáreza, ktorý sa dvakrát presadil aj v Manchestri. Domáci o chvíľu neskôr stretnutie zdramatizovali, keď Fran Rico suverénne premenil penaltu.

Dvadsať minút pred koncom však favorita upokojil tretím gólom Lionel Messi, ktorému pred prázdnu bránku nahral vo forme hrajúci Suárez. Argentínsky kanonier dal 27. ligový gól v sezóne a dva góly stráca na vedúceho strelca Cristiana Ronalda z Realu.

Rayo Vallecano zdolalo Levante 4:2, keď na úvodný gól hostí z kopačky Victora v 13. minúty odpovedal v rozmedzí 23. - 38. minúty štyrmi zásahmi Alberto Bueno. Levante v závere zápasu ešte zmiernilo prehru zásluhou Kalua Ucheho.

Granada - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Góly: 53. (z 11m) Rico - 25. Rakitič, 48. Suárez, 70. Messi

Almería - La Coruňa 0:0
ČK: 55. Bifouma (faul lakťom), 90.+ Michel (po 2. ŽK)

Vallecano - Levante 4:2 (4:1)
Góly: 23., 32., 33. a 38. Alberto Bueno - 13. Casadesús, 85. K. Uche

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Granada CF Luis Suárez
  • Zdroj: ČTK, SITA, TASR