Laco hrdinom Astany: Shutoutom pomohol vyrovnať sériu s Omskom

Ján LacoJán Laco Zdroj: Facebook - KHL

MOSKVA- Hokejisti Barysu Astana triumfovali v druhom štvrťfinále 1. kola play off KHL vo Východnej konferencii na ľade Avangardu Omsk 2:0 a vyrovnali stav série na 1:1. Na dôležitom triumfe mal obrovskú zásluhu slovenský brankár Ján Laco, ktorý kryl všetkých 37 striel domácich.

Pripísal si už štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne, prvé počas vyraďovacej časti. O víťazstve kazašského tímu rozhodli ešte v prvej tretine gólmi Dmitrij Upper a Fjodor Poliščuk.
Obhajca Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk nezvládol druhý štvrťfinálový duel a Salavatu Julajev Ufa podľahol na domácom ľade 1:2. O víťazstve hostí, ktorí vyrovnali stav série na 1:1, rozhodol päť minút pred koncom fínsky reprezentant Antti Pihlström.

"Brankár Astany Laco bol dnes veľmi dobrý. Trocha sme mu však aj im pomohli, keďže naše strely neboli také kvalitné, ako by mali byť," povedal tréner Omska Raimo Summanen. Barys zdolal Avangard v nedeľu prvýkrát v sezóne. Laco dosiahol prvú nulu v desiatom zápase v play-off Gagarinovho pohára. V tejto sezóne to bol jeho štvrtý duel s čistým kontom. "Dnes sa odohral zápas správnych chlapov, vyrovnali sme sériu na 1:1. Myslím si, že v tejto sérii na nás čaká ešte veľa zaujímavých momentov," povedal kouč Astany Andrej Nazarov. Informácie priniesol web Avangardu.

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 20. Sannikov, 27. Šalunov, 43. Koskiranta, 45. Koskiranta, 52. Šalunov - 36. Růžička, 41. Quint