Hviezdny Jágr v novom tíme prekonal rekordérov: Slováci v NHL tentoraz nebodovali

Marián Gáborík (vľavo) v boji o puk s Dustinom Byfuglienom (33) počas prvej tretinyMarián Gáborík (vľavo) v boji o puk s Dustinom Byfuglienom (33) počas prvej tretiny Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejisti Floridy zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Tampou Bay 4:3 aj vďaka gólu a asistencii českého veterána Járomíra Jágra. Ten strelil už jeho 717. gól v kariére, čím vyrovnal legendárneho Phila Esposita na piatom mieste historických tabuliek profiligy.

V zápase v drese domácich nastúpil aj slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý si do štatistík zapísal tri mínusové body. Obhajca titulu Los Angeles Kings prehral na ľade Winnipegu 2:5, čo je pre neho tretia prehra v rade, keď predtým vyhral osem duelov v sérii. Slovenskí "králi" Marián Gáborík a Andrej Sekera si zapísali po mínusovom bode.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Washington zdolal doma Toronto 4:0 aj po dvoch góloch najlepšieho strelca ligy Alexandra Ovečkina, pre ktorého to boli poradové zásahy s číslom 40, resp. 41 v sezóne. V drese hostí odohral vyše 15 minút slovenský útočník Richard Pánik, zapísal si jeden mínusový bod. Nedarilo sa ani Columbusu Marka Daňa, ktorý prehral na ľade Pittsburghu 3:5, Daňo na ľade strávil vyše 10 minút.

Winnipeg - Los Angeles 5:2  (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 7. Stafford (Scheifele, Tlustý), 31. Myers (Wheeler, Thorburn), 32. Ladd (Little, Byfuglien), 40. Ladd (Frolík), 60. Wheeler (Lowry) - 28. Carter (Toffoli, Muzzin), 55. Carter
Andrej Sekera 1 strela, -1, odohral 17:13 min, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 1 strela, -1, 2 tr. min, odohral 15:51 min

Florida - Tampa Bay 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Góly: 11. Jágr (Huberdeau, Campbell), 26. Barkov (Jágr, Huberdeau), 37. Boyes, 45. Ekblad (Bjugstad, Huberdeau) - 13. Stralman (Drouin, Boyle), 49. Stamkos (Killorn, Garrison), 58. Johnson (Kučerov, Stralman)
Tomáš Kopecký (Florida) 1 strela, odohral 11:54 min

Washington - Toronto 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 1. Ovečkin (Bäckstrom, Alzner), 26. Ovečkin (Orpik, Carlson), 50. Johansson (Brouwer, Ovečkin), 56. J. Ward (Fehr)
Richard Pánik (Toronto) 2 strely, -1, odohral 15:16 min

Dallas - Anaheim 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 38. Eaves (Daley, Klingberg) - 18. Perry (Sekáč, Getzlaf), 45. Stoner, 55. Getzlaf (Perry)

Pittsburgh - Columbus 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly: 19. Malkin (Kunitz, Martin), 23. Perron (Malkin, Letang), 25. Malkin (Letang, Crosby), 38. Pouliot (Hornqvist, Crosby), 41. Downie (Winnik, Sutter) - 18. Wisniewski (Johansen, Johnson), 46. Johansen, 60. N. Foligno (Hartnell)
Marko Daňo (Columbus) 3 strely, odohral 10:05 min ​

Vancouver - St. Louis 6:5 pp a sn (2:2, 2:0, 1:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 8. Matthias (Higgins, Vey), 10. Weber (Vrbata, Dorsett), 31. Hansen (Keniňš, Stanton), 38. H. Sedin (Hamhuis, Keniňš), 47. Bonino (Weber, Vrbata), rozhodujúci sam. nájazd Vrbata - 4. Reaves (Ott, Goc), 6. Pietrangelo (Oshie, Backes), 49. Jaškin (Stastny, Oshie), 55. Lindbohm (Schwartz, Tarasenko), 56. Backes (Oshie)

Viac o téme: Jaromír Jágr Marián Gáborík
  • Zdroj: TASR. SITA