Exslovanista rýchlo zabudol na slovenských fanúšikov: Atmosféra ako v Premier League

Erik Grendel
Erik Grendel

ZABRZE - Slovenský futbalový stredopoliar Erik Grendel, ktorý v priebehu zimnej prestávky zamieril zo Slovana Bratislava do poľského klubu Górnik Zabrze, si zatiaľ pochvaľuje účinkovanie v novom pôsobisku.

Dvadsaťšesťročný rodák z Handlovej sa okamžite zaradil do základnej jedenástky trénera Roberta Warzychu a získal si aj srdcia priaznivcov mužstva.

Grendel odohral plných 90 minút aj v sobotňajšom stretnutí 22. kola tamojšej najvyššej súťaže Ekstraklasy, v ktorom Górnik remizoval po divokom priebehu so Slaskom Vroclav 3:3. 

"Po zápase so Slaskom musím povedať, že atmosféra bola ako na zápasoch anglickej Premier League. Čo sa týka fanúšikov, sú určite lepší ako na Slovensku. Veľmi ďakujem priaznivcom Górnika za podporu, sú vynikajúci. Škoda, že sa ich na štadión nevošlo viac. Keď budeme mať nový štadión, verím, že si cestu do hľadiska nájde aj 30-tisíc fanúšikov," vyhlásil Grendel pre portál pilkanozna.pl.

V Poľsku pôsobí aj jeho bývalý spoluhráč z bratislavského klubu Kristián Kolčák, ktorý momentálne oblieka dres Podbeskidzie Bielsko-Biala. Podobne ako Grendel, získal si dôveru trénera a nastupuje v základnej zostave.


Tagy: Erik Grendel Górnik Zabrze

Zdroj:
SITA
Foto:
gornikzabrze.pl

DISKUSIA