VIDEO Favoriti v Anglicku nezaváhali: Škrtelov Liverpool, Chelsea aj kluby z Manchestru víťazne

Eden Hazard (10) a jeho gólové oslavyEden Hazard (10) a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn si udržali päťbodový náskok na čele tabuľky anglickej Premier League. V stredajšom súboji 28. kola si "The Blues" poradili v londýnskom derby s domácim West Hamom United 1:0 vďaka gólu belgického krídelníka Edena Hazarda. Druhý tím tabuľky Manchester City zdolal posledný Leicester City 2:0.

FC Liverpool v základnej zostave so slovenským stopérom Martinom Škrtelom natiahol víťaznú šnúru v lige na štyri zápasy, keď si v stredu na Anfield Road poradil s Burnley 2:0. "The Reds" patrí v tabuľke piata priečka s dvojbodovou stratou na štvrtý Manchester United, ktorý triumfoval na pôde Newcastlu United 1:0 gólom Ashleyho Younga z 89. minúty.

Pre útočníka Swansea City Bafetimbiho Gomisa sa duel na ihrisku Tottenhamu Hotspur skončil po necelej štvrťhodine. Francúzsky legionár skolaboval na trávniku a zasahovať museli privolaní lekári, ktorí mu nasadili kyslíkovú masku a odniesli ho na nosidlách. Stretnutie na päť minút prerušili a Gomisa, ktorého previezli na vyšetrenie do nemocnice, nahradil na ihrisku Nelson Oliveira.

Manchester City - Leicester 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ David Silva, 88. Milner

Newcastle - Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 89. A. Young
Ľubomír Šatka (Newcastle) sedel na lavičke náhradníkov.

Queens Park Rangers - Arsenal 1:2 (0:0)
Góly: 82. C. Austin - 64. Giroud, 69. Alexis Sánchez

Stoke City - Everton 2:0 (1:0)
Góly: 32. V. Moses, 84. M. Diouf
Dionatan Teixeira (Stoke City) sedel na lavičke náhradníkov.