Rumunský kapitán vie, ako chutí výhra nad Slovenskom: Sme veľmi radi, že znova budeme hrať doma

Rumunský tréner Andrei Pavel (vpravo) a Victor HanescuRumunský tréner Andrei Pavel (vpravo) a Victor Hanescu Zdroj: SITA

SIBIU - Kapitán rumunskej tenisovej reprezentácie Andrei Pavel bol pred trinástimi rokmi v Prešove hlavným strojcom triumfu nad Slovákmi v Davisovom pohári družstiev mužov, keď sa postaral o 2,5 boda. Uvedomuje si aktuálne kvality súpera, ktorého jeho tím bude hostiť 17. - 19. júla v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny MS pod hlavičkou ITF.

"Náš najbližší súper Slovensko disponuje silným kádrom vrátane člena Top 50 Martina Kližana. Sme veľmi, veľmi radi, že znova budeme hrať doma," povedal 41-ročný niekdajší 13. muž svetového rebríčka Pavel podľa inernetovej stránky národnej federácie FRT a dodal: "Do svetovej skupiny vedú ešte dva kroky a s radosťou konštatujem, aké neskutočné teraz bolo pobudnúť v spoločnosti chalanov, ktorí odovzdali všetko. Zaslúžia si vyzdvihnutie."

Rumuni v 1. kole zóny v Sibiu vedú nad Izraelčanmi nezvratne 3:0. Zabezpečili im to Adrian Ungur a Marius Copil vo dvojhrách a Florin Mergea s Horiom Tecauom vo štvorhre. V nominácii nebol skúsený veterán Victor Hanescu. Slováci v súbežnom bratislavskom zápase zdolali Slovincov.

Rumunsko je trojnásobným finalistom Davis Cupu. V rokoch 1969, 1971 a 1972 vždy prehralo v boji o "šalátovú misu" s USA. V dávnej minulosti malo globálne hviezdy kalibru Ilieho Nastaseho a Iona Tiriaca, momentálne skôr žiari v ženskej sekcii tenisu zásluhou Simony Halepovej. Rumunsko naposledy bolo v elitnej šestnástke v sezóne 2011. Figuruje na 34. priečke v renkingu krajín, SR je na 24. pozícii.

Viac o téme: Martin Kližan Slovensko Rumunsko Andrei Pavel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články