Druhý najdlhší zápas v histórii európskeho hokeja: Neuveriteľný hokej zvládol aj Slovák

Patrik LušňákPatrik Lušňák Zdroj: SITA

GOMEĽ - Slovenský hokejista Patrik Lušňák z Junosti Minsk bol priamym aktérom druhého najdlhšieho stretnutia v histórii európskeho hokeja. Prvý súboj semifinále najvyššej bieloruskej súťaže sa hral v sobotu v Gomeli 165 minút a 11 sekúnd, v tom čase rozhodol o víťazstve hostí 2:1 Vitalij Kiriuščenkov. Fanúšikovia videli takmer tri duely namiesto jedného, gól padol v šiestom predĺžení. Súboj sa začal o 17.01 h miestneho času, skončil sa po 6 hodinách a 22 minútach o 23.23 h. Brankár Junosti Alexander Boroduľa si pripísal 107 úspešných zákrokov, jeho domáci náprotivok Igor Brikun "iba" 65.

Najdlhším európskym hokejovým zápasom zostáva súboj nemeckej DEL medzi Kolínom Haie a Adlerom Mannheim. Štvrťfinále sa 22. marca 2008 skončilo po 168 minútach a 16 sekundách hry. V NHL sa súboj medzi Montrealom Maroons a Detroitom Red Wings v semifinále play-off hral v noci z 24. na 25. marca 1936 celkovo 176 minút a 30 sekúnd. V Bielorusku sa do soboty hral najdlhší zápas 23. marca 2010, keď Junosť Minsk prehrala so Soligorskom po 87 minútach a 36 sekúnd.

Prvé semifinále bieloruskej ligy bolo dlho otvorené. Junosť viedla po presilovkovom góle Viktora Turkina z 24. min, domáci vyrovnali zásluhou Jevgenija Solomonova až v 58. min a vynútili si predĺženie. Patrik Lušňák sa v zápase prezentoval troma strelami.

Oba tímy odohrali v nedeľu aj druhý zápas a opäť sa predlžovalo. V polovici tretej tretiny skóroval Patrik Lušňák, keď upravil na 2:1, domáci však stihli v 52. min zásluhou Michaila Choromanda vyrovnať. Predĺženie v druhom súboji trvalo iba 165 sekúnd, druhý bod v sérii pre Junosť zabezpečil Maxim Parfejevec. Oba tímy tak počas dvoch dní odohrali 227 minút a 56 sekúnd, teda takmer štyri duely.

Viac o téme: Patrik Lušňák