VIDEO Väzni im len závidia: Pistorius s českým trestancom si užívajú najstráženejšiu basu v JAR!

Oscar Pistorius a Radovan KrejčířOscar Pistorius a Radovan Krejčíř Zdroj: telegraph.co.uk

JOHANNESBURG - Juhoafrický paralympionik Oscar Pistorius sa vo väzení v Pretórii, kde si odpykáva päťročný trest za zavinené zabitie priateľky Reevy Steenkampovej, skamarátil so známym českým trestancom Radovanom Krejčířom, ktorý je v súdnom konaní. Portál denníka Times zverejnil video, na ktorom spomenutá dvojica súťaží v penaltovom rozstrele na dvore najstráženejšieho miesta v JAR.

Pri trávení voľného času ich zachytil iný väzeň na mobilný telefón. Obaja sú vraj v tej istej časti väznice a podľa servera za podmienok, o ktorých sa môže ostatným iba snívať.

Podľa zdroja, na ktorý sa Daily Sun odvoláva, je pre Pistoriusa a Krejčířa väzenia skôr pobytom na letnom tábore a medzi ostatnými väzňami to vyvoláva zlú krv.

Už vlani v novembri sa objavili správy, že obaja spolu posilňujú na trenažéroch. Ráno vraj majú vlastné raňajky; Pistorius si dáva čaj s mliekom, ovocie a tiež minerálku. Počas dňa môžu obaja mimo cely, vyhrievajú sa na slnku a cvičia alebo hrajú na dvore futbal. Skoro každý víkend za nimi chodia návštevy a Pistorius ich môže aj napriek zákazu fyzického kontaktu bozkávať a objímať. Ako známy zberateľ drahých náramkových hodiniek vraj nosí cennosti a v cele má aj rádio.

"Bol by som rád, keby s nami so všetkými konali rovnako. Farba našej kože by nemala slúžiť ako pas k ľahšiemu životu," povedal väzenský zdroj juhoafrickému periodiku.

Hovorca juhoafrickej väzenskej služby vyhlásil, že všetci väzni majú právo cvičiť hodinu denne. Pretože Krejčíř nebol odsúdený, môže nosiť civilné a nie väzenské šaty. Vo väzbe je okrem iného pre obžalobu z účasti na dvoch vraždách.

Viac o téme: Oscar Pistorius Reeva Steenkampová Radovan Krejčíř
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: telegraph.co.uk
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky

Súvisiace články