VIDEO Heroický výkon PSG bez vylúčeného Ibrahimoviča: Parádna hlavička Silvu pochovala Chelsea

Thiago Silva oslavuje svoj postupový gól PSGThiago Silva oslavuje svoj postupový gól PSG Zdroj: SITA

LONDÝN - Parížu sa podarilo revanšovať londýnskej Chelsea za vlaňajšie vyradenie vo štvrťfinále LM. Po domácej remíze 1:1 uhral na Stamford Bridge s lídrom anglickej ligy postačujúcu remízu 2:2 po predĺžení a dostal sa tretíkrát v rade do štvrťfinále. Duel v Londýne ovplyvnilo prísne vylúčenie útočníka PSG Zlatana Ibrahimoviča v 32. minúte, napriek tomu hrdinsky bojujúci zverenci trénera Laurenta Blanca vybojovali postup. Rozhodol o ňom v 114. minúte kapitán Thiago Silva.

Hráči Chelsea a PSG nastúpili s čiernymi páskami na rukávoch. Uctili si tak pamiatku troch francúzskych športovcov, ktorí tragicky zahynuli pri leteckom nešťastí v Argentíne. Do prvého náznaku šance sa dostali Parížania, Cavaniho pokus však zblokoval Terry na roh. Aktívnejším dojmom pôsobili hostia, no predovšetkým sa odohrával boj o stred ihriska a vyložené šance diváci v prvom polčase nevideli. V 32. minúte holandský rozhodca Kuipers ukázal prísnu červenú kartu Ibrahimovičovi, ktorý v snahe získať loptu v sklze neúmyselne zasiahol Oscara. Domáci si následne po kontakte Cavaniho na Costu pýtali jedenástku, ale arbitrova píšťalka zostala nemá.

Polčas sa dohral v nervóznej atmosfére, po zmene strán PSG vsadilo na brejky. Po jednom z nich vymyslel Verratti skvele načasovanú kolmicu na Cavaniho, ktorý sa z ľavého krídla rútil na Courtoisa, ale z vyloženej šance trafil len do žrde. Chelsea sa o postup musela triasť. Hostia totiž napriek oslabeniu neustále hrozili a gól visel na vlásku, v ofenzíve však namiesto streľby volili komplikované riešenia. Costov likvidačný zákrok na Silvu ocenil často chybujúci rozhodca len žltou kartou, čo vyvolalo opäť vášne v oboch táboroch. Táto taktika viac vyhovovala "The Blues", ktorí sa v 81. minúte po tvrdej strele Cahilla ujali vedenia. Hostia bojovali, striedajúci Lavezzi mohol poslať zápas do predĺženia, ale Courtoisa neprekonal. Podarilo sa to až bývalému hráčovi Chelsea Luizovi, ktorý po rohu Lavezziho zavesil efektne hlavou od brvna - 1:1. V predĺžení už Parížanom evidentne ubúdali sily a v 95. minúte Silva nešťastne jemným dotykom rukou zasiahol vo vlastnej šestnástke loptu. Hazard sa postavil k bielemu bodu a strelou do stredu brány nezaváhal - 2:1. V 101. minúte Courtoisa ohrozil Luiz z priameho kopu z vyše 30 metrov, belgický brankár len s námahou vyškriabal loptu na roh. Courtois čaroval aj pri hlavičke Silvu v 113. minúte, ale z následného rohu ho parížsky kapitán predsa len prekonal a rozhodol o zaslúženom postupe hostí - 2:2.

FC Chelsea (Angl.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 2:2 po predĺžení (1:1, 0:0) - prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpil Paríž Saint-Germain
Góly: 81. G. Cahill, 96. E. Hazard (z pok. kopu) - 86. David Luiz, 114. Thiago Silva, ŽK: 37. Oscar, 52. Ramires, 73. Diego Costa - 33. Thiago Motta, 40. Matuidi, 73. David Luiz, 74. Verratti, ČK: 31. Ibrahimovič (Paríž Saint-Germain), rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Chelsea: Courtois - Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires (91. D. Drogba), N. Matič (84. Zouma) - Oscar (46. Willian), Fábregas, E. Hazard - Diego Costa

PSG: Sirigu - Marquinhos, David Luiz, T. Silva, Maxwell - Verratti (83. Lavezzi), Thiago Motta, Matuidi (83. Rabiot) - Cavani, Ibrahimovič, Pastore (118. Van der Wiel)

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič PSG Thiago Silva FC Chelsea Londýn
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR