VIDEO Bayern suverénne do štvrťfinále: Oslabený Šachtar zmietol gólovým uragánom

Thomas Müller a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiThomas Müller a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov sú ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2014/2015. Nemecký veľkoklub si účasť v najlepšej osmičke mužstiev európskeho pohára číslo jeden zaistil stredajším vysokým víťazstvom 7:0 nad ukrajinským Šachtarom Doneck, s ktorým na jeho pôde v prvom meraní síl uhral bezgólovú remízu.

Bayern sa už vo 4. minúte ujal vedenia, keď Olexandr Kučer v šestnástke nedovolene zastavil Götzeho a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Müller - 1:0. Situáciu ukrajinského tímu navyše poriadne skomplikovalo prísne vylúčenie jedenástkového previnilca Kučera, najrýchlejšie v doterajšej histórii Ligy majstrov, po ktorom hrali hostia prakticky celý zápas o jedného muža v poli menej. V 24. minúte mohli Bavori poistiť vedenie, Lewandowski však trafil len do brvna. O desať minút Boateng upokojil favorita, keď z metra doklepol do siete pokus Müllera - 2:0. Prevaha Bayernu bola očividná, po prvom polčase mohol byť jeho náskok aj vyšší, no hráči nemeckého šampióna sa predbiehali v zahadzovaní šancí.

Na 3:0 zvýšil krátko po prestávke Ribéry strelou k vzdialenejšej žrdi a štvrtý zásah pridal onedlho Müller. Zápas sa zmenil na exhibíciu, na 5:0 zvýšil Badstuber, ďalšie góly pridali Lewandowski a Götze.

Bayern prišiel o Arjena Robbena, ktorý striedal už v 20. min pre problémy so stehenným svalom.

Bayern Mníchov (Nem.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 7:0 (2:0) - prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov
Góly: 4. (z pok. kopu) a 52. Th. Müller, 34. J. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. R. Lewandowski, 87. Götze, ŽK: 26. Badstuber, 38. J. Boateng - 38. Douglas Costa, ČK: 3. Kučer (Šachtar), rozhodoval: William Collum (Škót.)

Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Badstuber (67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (19. Rode), M. Götze, Th. Müller, Ribéry (59. Bernat) - R. Lewandowski

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, V. Ševčuk - Taison (9. Kryvcov), Fred, Stepanenko, Douglas Costa (78. Wellington) - Luiz Adriano, Alex Teixeira (70. Ilsinho)

Viac o téme: Bayern Mníchov Šachtar Doneck
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR