VIDEO Ovečkin valcuje NHL: Zapísal sa medzi najväčších hokejových velikánov

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin

WASHINGTON - Ruský topkanonier Alexander Ovečkin prekonáva v zámorskej hokejovej NHL jeden rekord za druhým. Dvadsaťdeväťročný Moskovčan sa síce v stredu nedostal na čelo niektorého z historických rebríčkov profiligy, no podarilo sa mu prepracovať medzi úzku skupinu elitných hráčov.

Pri prehre 1:3 s NY Rangers sa ruský reprezentant raz zapísal do streleckej listiny, v tejto sezóne má na svojom konte už 45 gólov a túto hranicu sa mu podarilo dosiahnuť v NHL už siedmykrát. Stal sa len piatym hráčom histórie, v ktorého štatistikách figuruje aj tento míľnik. Pred ním túto hranicu pokorili Wayne Gretzky, Mike Bossy, Mario Lemieux a Marcel Dionne.

Začiatkom marca sa stal Ovečkin prvým hráčom v zámorskej NHL, ktorý v piatich rôznych sezónach zaznamenal aspoň desať víťazných gólov. Kapitán Washingtonu je neohrozeným lídrom tabuľky strelcov aktuálneho ročníka profiligy a v hodnotení produktivity je druhý za Johnom Tavaresom z NY Islanders. Do úvodu marca bol prvý spoločne s Guyom Lafleurom a Jeremym Roenickom, ktorí počas kariéry zaznamenali štyri ročníky s dvojciferným počtom víťazných gólov. Najväčšej legende hokeja Waynovi Gretzkému sa to podarilo iba dvakrát. Jaromír Jágr či Mario Lemieux to dokázali tri razy. 


Môže vás zaujímať: VIDEO Ovečkin už kráľuje strelcom NHL: Vyrovnal ďalší rekord Petra Bondru


V tejto sezóne Ovečkin už tri pokoril klubové rekordy Petra Bondru. Najprv v novembri definitívne poslal do zabudnutia maximum v počte získaných kanadských bodov v drese Capitals, v januári potom klubový rekord rodáka z ukrajinského Lucku v počte víťazných gólov a neskôr aj Bondrov zápis v počte viacgólových zápasov v tíme z amerického hlavného mesta. Ovečkin má na svojom konte už 97 stretnutí, v ktorých strelili minimálne dva góly.


Do konca základnej časti NHL sa Ovečkin pravdepodobne prepracuje aj na pozíciu najlepšieho kanoniera v histórii Capitals, za Bondrom totiž zaostáva len o 5 presných zásahov. "Alex má neskutočný herný štýl. Aj keď nie ste fanúšikom hokeja, na ľade vás upúta. Naozaj bolo len otázkou času, kedy ma prekoná," uviedol nedávno Peter Bondra. 


Tagy: Washington Capitals Alexander Ovečkin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: nhl.com

DISKUSIA