Chvíle hrôzy a obáv o Sagana: Slovák takmer zvíťazil, Cavendish spôsobil hromadný pád

Peter Sagan na pretekoch od Tyrhenského k Jadranskému moruPeter Sagan na pretekoch od Tyrhenského k Jadranskému moru Zdroj: facebook

CASCINA - Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi tesne ušlo víťazstvo v druhej etape pretekov Tirreno-Adriatico, keď vo štvrtkovom záverečnom špurte obsadil druhú priečku. Jazdca stajne Tinkoff-Saxo zdolal na 153 km dlhej trati z Camaiore do Casciny iba Belgičan Jens Debusschere vo farbách Lotto-Soudal. Tretia priečka sa ušla Samovi Bennettovi z Írska.

Sagan tak stále čaká na premiérové etapové vavríny v prebiehajúcej sezóne. Doteraz má na konte dve druhé a dve štvrté miesta na Okolo Kataru a dve piate na Okolo Ománu. V stredajšom prológu Tirreno-Adriatico obsadil deviatu priečku.

Peter Sagan na pretekoch Galéria fotiek (3) Zdroj: facebook
Záverečný špurt poznačil hromadný pád, ktorý spôsobil Mark Cavendish. Britský pretekár vybočil zo svojej línie, pričom zhodil za ním idúceho Eliu Vivianiho a následne prišlo k ďalším pádom. Sagan sa kolízii vyhol a síce ho v závere nebolo príliš vidieť, do cieľa došpurtoval druhý. Fanúšikovia na trati aj pri obrazovkách prežívali chvíle hrôzy a obáv, keď nevedeli, čo sa so slovenským Tourminátorom deje a či sa nehode vyhol.

"Dnes bol celkom vydarený deň. Od začiatku ťahali chalani z Etixxu a posledných 40 km bolo dosť nervóznych. Hlavne, keď sa prišlo v meste na okruhy, úzke cesty a všetci chceli byť vpredu. Ukázalo sa však, že máme silný tím a boli sme neustále vpredu, aby sme sa vyhli pádom. Nakoniec to prišlo do špurtu, bolo to veľmi nervózne, aj nepríjemné pády, aj v samom závere a som rád, že som sa do žiadneho nezaplietol... Nakoniec skvelé druhé miesto, čo som rád. Zajtra je pre mňa dobrá etapa, vlani som ju vyhral, takže sa budem znova snažiť. Uvidíme...," uviedol pre svoj oficiálny profil na Facebook-u. Sagan si vďaka druhému miestu pripísal prvé štyri body do rebríčka UCI, v ktorom momentálne figuruje na 21. mieste.

Na čele celkového poradia je víťaz úvodnej etapy Adriano Malori z Talianska, hneď za ním a bez straty figuruje Sagan. Tretie miesto patrí so sekundovým mankom Fabianovi Cancellarovi zo Švajčiarska.

Cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:

2. etapa (Camaiore - Cascina, 153 km): 1. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal 3:30:18 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 3. Sam Bennett (Ír.) Bora-Argon 18, 4. Alexander Porsev (Rus.) Kaťuša, 5. Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka, 6. Magnus Cort Nielsen (Dán.) Orica GreenEdge všetci čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Adriano Malori (Tal.) Movistar 3:36:22 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo rovnaký čas, 3. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory +1 s, 4. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC, 5. Matthias Brandle (Rak.) IAM Cycling, 6. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo všetci +2

Viac o téme: Peter Sagan Mark Cavendish Tirreno - Adriatico
  • Zdroj: TASR; Športky