VIDEO Higuaín hetrikovým hrdinom Neapola: Hubočan so žltou kartou za faul na Hamšíka

Gonzalo Higuaín a jeho gólové oslavyGonzalo Higuaín a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol vyhrali vo štvrtok v prvom zápase osemfinále Európskej ligy nad Dinamom Moskva 3:1. Hrdinom večera sa vďaka hetriku stal argentínsky útočník Gonzalo Higuaín.

V domácom drese prišiel slovenský stredopoliar Marek Hamšík na ihrisko v 70. minúte, za Dinamo odohral jeho reprezentačný kolega Tomáš Hubočan celý duel. Hubočan práve za faul na Hamšika videl v druhom polčase žltú kartu.

Dinamo šokovalo divákov na štadióne San Paolo už v 2. minúte, keď presnou hlavičkou po rohovom kope otvoril skóre nemecký zakončovateľ Kevin Kuranyi. Neapol mal ale herne navrch a disponovaný Higuain sa postaral o dokonalý obrat - najskôr v 25. minúte vyrovnal, o šesť minút neskôr premenil pokutový kop a vydarené vystúpenie zavŕšil tretím gólom v 55. minúte. To už hostia hrali bez vylúčeného Romana Zobnina, ktorý tesne po prestávke videl druhú žltú kartu.

Ukrajinský celok Dynamo Kyjev uhral prijateľnú prehru 1:2 na ihrisku Evertonu. Zástupca anglickej Premier League vydrel tesné víťazstvo až v závere vďaka penalte, ktorú v 82. minúte premenil strelou do stredu bránky Romelu Lukaku.

Obhajca trofeje FC Sevilla je blízko k postupu, v čisto španielskej konfrontácii andalúzsky klub uspel na pôde Villarrealu 3:1.

V "derby" tímov z talianskej najvyššej súťaže medzi Fiorentinou a AS Rím sa zrodila remíza 1:1, domáci brankár Neto po hodine hry zlikvidoval pokutový kop v podaní Adema Ljajiča.

Odvety sú na programe na budúci týždeň 19. marca, žreb štvrťfinále sa uskutoční o deň neskôr v Nyone. Finále je naplánované na stredu 27. mája 2015 vo Varšave a jeho víťaz sa premiérovo kvalifikuje do Ligy majstrov.

SSC Neapol – Dinamo Moskva 3:1 (2:1)
Góly: 25., 31. a 55. Higuain (druhý z 11m) - 2. Kuranyi, ČK: 46. Zobnin (Dinamo)